Rewitalizacja pałacyku fundacji Heimannów

Echo Investment po raz czwarty inwestuje we Wrocławiu. Tym razem zrewitalizuje pałacyk fundacji Heimannów z XIX wieku, a w jego sąsiedztwie wybuduje nowoczesne apartamenty zgodnie z trendami smart leaving. Za projekt architektoniczny Ogrodów Graua odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Ruszyła sprzedaż nowej części – ceny rozpoczynają się od 11 tys. zł/mkw.

Ogrody Graua to nowy projekt Echo Investment. Znajduje się przy ul. Gdańskiej 2, w pobliżu placu Grunwaldzkiego. To nie tylko inwestycja mieszkaniowa, ale również rewitalizacja pałacyku z 1884 ro-ku, który był jednym z najważniejszych miejsc ówczesnego Wrocławia – figurował na planach miasta z 1920 roku, a także około 30 lat wstecz.

– Z wielką dbałością przywrócimy świetności pałacykowi fundacji Heimannów, którego historia sięga XIX wieku. To niezwykłe miejsce zyska również ciąg dalszy – w sąsiedztwie zrewitalizowanej archi-tektury wybudujemy nowoczesne apartamenty. W sumie powstanie 57 lokali – 8 w pałacyku i 49 w nowej części. Wszystkie zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Będzie to pierwszy wrocławski projekt Echo Investment, w którym mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart. Deweloper zadba również o otoczenie inwestycji – wokół budynków powstanie park, plac zabaw z historyczną piaskownicą, stacja ładowania samochodów czy stanowiska rowerowe. Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Lokalizacja w bliskim sąsiedztwie centrum Wrocławia to mocny atut inwestycji. Mieszkańcy szybko trafią stąd do szkół, uczelni, biur, lokalnych sklepów, restauracji, galerii handlowej czy nad brzeg Od-ry. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2020 roku. Ceny za metr kwadratowy rozpoczyna-ją się od 11 tys. zł.

Budynek ma ciekawą historię. Powstał na zlecenie Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca – znanego bankiera Ernesta Heimanna – założył w nim fundacje. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje leczniczo-wychowawcze.

AnKm

Powiązane artykuły