Artvark – kwartet saksofonowy w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

29 listopada o godz. 19:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu zagra Artvark – kwartet saksofonowy, wędrujący po świecie muzyki tradycyjnej, spontanicznie poruszając się w jej rytmie w scenicznej przestrzeni. Artvark znany jest z innowacyjnych i oryginalnych kompozycji. Tworzą go czterej instrumentaliści o wyjątkowej i wyrazistej osobowości, którzy zabierają publiczność w pełną przygód muzyczną podróż trasą wyznaczoną groovem saksofonów.

Fot. użyczone | Kwartet brał udział w renomowanych międzynarodowych festiwalach

Kwartet brał udział w renomowanych międzynarodowych festiwalach: The North Sea Jazz Festival (Holandia), The Cairo Jazz Festival (Egipt), Bohemia Jazz Festival (Republika Czeska), Jazz Bruges (Belgia). Koncertował w Irlandii, Turcji i Afryce Południowej. Nawiązał wyjątkową i niezwykłą współpracę m.in. z Peterem Erskinem, legendarnym perkusistą jazzowym, Doudou N’Diaye Rose, senegalskim mistrzem instrumentów perkusyjnych i z duńskim zespołem Efterklang. Wspólnie z Claron McFadden, amerykańską sopranistką, saksofoniści nagrali płytę Sly Meets Callas i wystąpili na prestiżowych festiwalach, takich jak Grachtenfestival Amsterdam i Rotterdamse Opera Dagen, a także na wielu scenach teatralnych. Piąta płyta kwartetu, zatytułowania Blue Stories, dała początek obfitującej w koncerty trasie z udziałem aktora Johna Buijsmana, zorganizowanej w ramach projektu Polder Beast.

Po kilku latach intensywnej i owocnej współpracy ze światowej sławy artystami muzycznymi w 2017 r. Artvark, jako kwartet, wydał nową płytę Trance. Wraz z jej pierwszymi dźwiękami słuchacze przenoszą się w pulsującym rytmie w kalejdoskopowy świat wielowarstwowych i wzajemnie przenikających się melodii. Od niemal dwóch lat (2018 i 2019) utwory z tej płyty muzycy prezentują na koncertach w Holandii i poza jej granicami.

Zespół Artvark

  • Rolf Delfos (saksofon altowy)
  • Bart Wirtz (saksofon altowy)
  • Mete Erker (saksofon tenorowy)
  • Peter Broekhuizen (saksofon barytonowy)

Cena biletu: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (dniu koncertu).

Bilety do nabycia w kasie teatru we wtorki, czwartki i piątki w godz. 8:30 – 11:30 lub klubie A’propos – tel. 74 840 40 49, 74 660 63 20.

Bilety on-line https://www.teatrlalek.walbrzych.pl/bilety/.

Więcej informacji: www.aproposclub.plhttp://www.artvarksq.com/.

MaJa

Powiązane artykuły