Arval rusza z cyklem porad dotyczących bezpiecznej jazdy

Firma Arval Service Lease Polska, lider na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą, rusza z cyklem porad dotyczących bezpiecznej jazdy i poprawnych nawyków za kierownicą. Eksperci Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara w ramach programu Arval Driving Academy przygotowali serię filmów, które pomogą kierowcom radzić sobie w trudnych warunkach drogowych.

Podróżując, służbowo czy prywatnie, warto wiedzieć jakich błędów nie popełniać, by bezpiecznie dojechać do celu. Nowy cykl jest elementem strategii Arval Beyond, która zakłada obniżenie liczby wypadków we flocie wynajmowanej przez Arval o 10% do 2025 r.

Firma Arval Service Lease Polska, lider na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą, rusza z cyklem porad dotyczących bezpiecznej jazdy i poprawnych nawyków za kierownicą. Eksperci Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara w ramach programu Arval Driving Academy przygotowali serię filmów, które pomogą kierowcom radzić sobie w trudnych warunkach drogowych. Podróżując, służbowo czy prywatnie, warto wiedzieć jakich błędów nie popełniać, by bezpiecznie dojechać do celu. Nowy cykl jest elementem strategii Arval Beyond, która zakłada obniżenie liczby wypadków we flocie wynajmowanej przez Arval o 10% do 2025 r.

Dlaczego nie warto czekać na śnieg z wymianą opon na zimowe i jak zachować się na drodze, gdy śnieg już spadnie? W jaki sposób bezpiecznie zapakować bagaże przed wyjazdem, choćby na Święta?  Jak poradzić sobie z aquaplaningiem? Tego dowiedzieć się można z serii krótkich filmów Arval Driving Academy. Eksperci szkoły jazdy w obrazowy sposób informują, jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze w obecnych jesienno-zimowych warunkach.

– Każdego roku około 70% nowych samochodów rejestrowanych w Polsce trafia do firm, a użytkownicy służbowych pojazdów jeżdżą zwykle więcej niż osoby prywatne. Jako firma dostarczająca samochody w ramach wynajmu długoterminowego dla przedsiębiorstw, ale także dla konsumentów, chcemy przekonywać kierowców do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Filmy, które przygotowaliśmy są bardzo krótkie, można obejrzeć je w każdej chwili, a rady ekspertów Arval Driving Academy zastosować natychmiast – mówi Bartłomiej Kwapisz, Head of Marketing & Innovations w Arval Service Lease Polska.

Tematy poruszane w pierwszej, zimowej serii filmów Arval Driving Academy: spakuj się bezpiecznie przed podróżą, 0pony zimowe – nie czekaj na śnieg, jak uniknąć aquaplaningu, w jaki sposób jeździć po ośnieżonej drodze.

To pierwsza seria filmów przygotowana przez Arval. W kolejnych odcinkach kierowcy będą mogli dowiedzieć się jak unikać poślizgów, jak zapobiegać nadsterowności, jakie zalety ma jazda defensywna oraz w jaki sposób w pełni wykorzystać potencjał samochodów elektrycznych. Filmy publikowane będą na fanpage’u firmy Arval pod adresem https://www.facebook.com/ArvalPolska/.

– Gdy jeździmy na oponach letnich, droga hamowania pojazdu na mokrej nawierzchni jest zimą sporo dłuższa niż w przypadku opon zimowych. Widać to wyraźnie na naszych próbach, które pokazujemy w filmie. Nie warto czekać na pierwszy śnieg, opony zimowe mogą ustrzec nas przed kolizją czy wypadkiem nawet gdy temperatura utrzymuje się wyraźnie powyżej zera – mówi Krzysztof Wicentowicz, instruktor z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. – Aquaplaning z kolei może zaskoczyć każdego kierowcę, niezależnie od pory roku. Samochód unoszący się na cieniutkiej warstwie wody, zamiast stykać się z asfaltem, szybko traci przyczepność. W kryzysowym momencie liczy się opanowanie, brak gwałtownych ruchów kierownicą i wytracanie prędkości. A najlepiej wyrobić sobie takie nawyki i sposób przewidywania potencjalnych zjawisk, by do aquaplaningu nie doszło – radzi Wicentowicz.

 

Ci, którzy wyjadą w trasę nie mogą zapomnieć o zasadach bezpiecznego pakowania bagażu. Podstawową zasadą jest umieszczenie wszystkich cięższych i większych przedmiotów w bagażniku.

– W razie awaryjnego hamowania czy wypadku położone luzem bagaże po pierwsze przemieszczają się w samochodzie z ogromną energią a po drugie ich masa gwałtownie wzrasta i mogą działać jak pocisk albo taran, powodując istotne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów – mówi Krzysztof Wicentowicz.

Firma Arval od 10 lat prowadzi w Polsce szkolenia dla kierowców flot samochodowych. Programy realizowane są zarówno w zamkniętych, specjalistycznych ośrodkach doskonalenia technik jazdy takich jak Drivaland pod Mszczonowem oraz na drogach publicznych. Odpowiadając na potrzeby klientów, ostatnio do oferty firma wprowadziła kursy również w formie online.

– Współpracujemy z najbardziej doświadczonymi instruktorami w Polsce. Celem naszych szkoleń jest przekonanie użytkowników firmowych samochodów, że można jeździć wolniej, bezpieczniej, taniej i bez straty czasu. Kierowcy służbowych samochodów stanowią znaczący odsetek użytkowników ruchu i dlatego zależy nam aby jeździli świadomie i odpowiedzialnie – wyjaśnia Bartłomiej Kwapisz z Arval.

O Arval

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1,3 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2019 r.). Każdego dnia ponad 7 000 pracowników Arval w 30 krajach oferuje klientom – od dużych międzynarodowych korporacji po mniejsze firmy i indywidualnych klientów detalicznych – elastyczne rozwiązania, które sprawią, że podróże staną się bezproblemowe i będą odbywały się w zrównoważony sposób. Arval jest założycielem i członkiem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą, z ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. W ramach organizacji, Arval jest częścią pionu Retail & Banking Services.

Oprac. (Anie)

 

Powiązane artykuły