Bądź widoczny na drodze!

Urząd Miejski w Świdnicy przekazał ponad 4 tysiące opasek odblaskowych dla świdnickich przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Trafiły one do wszystkich placówek oświatowych – publicznych i niepublicznych. Dzisiaj prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska odwiedziła uczniów klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i wręczyła im opaski.

– Już od poniedziałku rozpoczynają się w naszym województwie ferie i chcemy, aby podczas nich, jak też oczywiście na co dzień, dzieci były bezpieczne na drodze. Dzięki opaskom odblaskowym będą one widoczne w czasie popołudniowych spacerów i wycieczek – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Od 2014 roku na terenie całego kraju obowiązuje nakaz noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Przypomnijmy, że nowelizacja przepisów była konsekwencją dużej liczby wypadków z udziałem pieszych. Niestety, ogromna część osób poruszających się wieczorem po drodze, nie zdaje sobie sprawy jak mocno ograniczoną widocznością dysponuje kierowca pojazdu po zapadnięciu zmroku. Dlatego Miasto chce zadbać o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymali już pakunki z odblaskami oraz list od prezydent miasta. Zostali oni również zachęceni do kontaktu ze Strażą Miejską w Świdnicy, aby zorganizować dodatkowe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Strażnicy od lat prowadzą takie lekcje i pogadanki.

AnPl

Powiązane artykuły

Fot. użyczone | Dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymali już pakunki z odblaskami oraz list od prezydent miasta.