Balcerowicz z wizytą w Świdnicy – zobacz zdjęcia

Promocja książki i seria spotkań ze studentami, przedsiębiorcami, politykami to najważniejsze powody przyjazdu Leszka Balcerowicza na Dolny Śląsk. Jaki jest człowiek, który wprowadził w Polsce kapitalizm?

Jakim dzieckiem był Leszek Balcerowicz? Dlaczego bił się ze starszymi chłopakami? W jaki sposób nauczył się 5 języków obcych? Po co z kuzynem szli piechotą 60 kilometrów z Włocławka do Torunia? W jakiej dyscyplinie sportowej zdobył tytuł mistrza Polski? O czym marzył w młodości?

Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania „planu Balcerowicza”? O co się bił podczas działalności publicznej? Dlaczego nie lubi socjalizmu? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód?

Na te i inne pytania Leszek Balcerowicz  odpowiada  w książce „Balcerowicz: Trzeba się bić – opowieść biograficzna”, która jest zapisem rozmowy przeprowadzonej przez  Martę Stremecką.

„Na żywo” o sobie opowiada z kolei podczas sześciu spotkań otwartych, które zaplanował na Dolnym Śląsku.

Dziś rano Balcerowicz spotkał się m.in. ze studentami  Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieczorem gościł w Hotelu Piast Roman w Świdnicy.

Oto plan spotkań Leszka Balcerowicza na piątek,  14 listopada 2014r.:

  • w godz. 10:00-11:30 w Auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Kochanowskiego 8, Jelenia Góra.
  • w godz. 14:30 – 16:00 w Wyższej Szkole Bankowej, budynek A, sala 110, ul. Fabryczna 29-31. Temat:  „Polska gospodarka po 1989 roku i jej perspektywy”, Wrocław
  • w godz. 18:00-19:00 w Empiku w Galerii Renoma przy ul. Świdnickiej 40, Wrocław

 

Przed spotkaniami można  nabyć książkę „Balcerowicz: Trzeba się bić – opowieść biograficzna”, a po spotkaniach zdobyć dedykację bohatera publikacji.

(piw)

Powiązane artykuły