BASF Polska razem z EIT+

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało z firmą BASF Polska oficjalną umowę dotyczącą współpracy.

W ramach kontraktu w Humanitarium powstaną dwa laboratoria chemiczne, które pokażą dzieciom jak bawić się nauką oraz prowadzić niezwykłe doświadczenia.

Współpraca rozpocznie się od stycznia 2015 r. Na początek planowane są działania przygotowawcze, a już w drugim półroczu rozpocznie się realizacja programu, w którym będą uczestniczyć dzieci oraz młodzież.

– Program zajęć chemicznych będzie przeznaczony dla różnych grup wiekowych, zarówno małych dzieci, uczniów szkół podstawowych i młodzieży, dlatego już teraz przygotowujemy specjalnie warsztaty, które pozwolą wszystkim uczestnikom zmienić się w młodych naukowców i zagłębić w tajniki chemii – komentuje wydarzenie dr Kamila Myrdek-Rak, Kierownik Humanitarium.

Partnerstwo EIT+ z firmą BASF rozpoczęło się rok temu podczas organizacji konkursu „CHAIN REACTION”. Jego celem jest popularyzacja róźnych dziedzin chemii wśród dzieci i młodzieży. Umowa gwarantuje firmie BASF otrzymanie tytułu strategicznego partnera oraz wyłącznego partnera Laboratorium Chemicznego w Humanitarium.

– Cieszę się, że możemy dziś oficjalnie rozpocząć współpracę z Humanitarium. To kolejny krok BASF Polska, jeśli chodzi o zaangażowanie firmy w tym regionie, i bardzo istotna cześć naszej edukacyjnej aktywności w Polsce. Mam nadzieję, że będziemy mogli stworzyć doskonałe i długotrwałe partnerstwo, oraz wspólnie ‘tworzyć chemię’ w najlepszy możliwy sposób – powiedział Dirk Elvermann, Dyrektor Zarządzający BASF Polska.

BASF Polska jako wiodąca firma chemiczna, zaangażowana społecznie, wspiera i bierze czynny udział w wielu edukacyjnych projektach, które zachęcają dzieci i młodzież do odkrywania sekretów chemii. Współpracuje także z wiodącymi uczelniami w Polsce. Obszar działań dotyczy zarówno wykładów dla studentów, jak i badań technologicznych. Jeżeli naukę można postrzegać jako podstawę do tworzenia cudów, to dlatego, że w BASF Polska do chemii podchodzi się w sposób kreatywny. Organizacja programów edukacyjnych, zajęć oraz konkursów ma oczarować dociekliwie umysły młodych ludzi i wzbudzić zapał do nauki.

(seb)

Powiązane artykuły