Będą mieszkania do wynajęcia?

13 maja w Strzegomiu podpisano porozumienia w sprawie współpracy w zakresie realizacji pakietowego Projektu PPP pn. „Budowa mieszkań na wynajem w gminach Wołów, Strzegom, Strzelin, Środa Śląska, Jaworzyna Śląska w województwie dolnośląskim”.

Celem porozumienia jest przygotowanie z pomocą doradcy dokumentacji i przygotowanie projektu budowy mieszkań na wynajem w pięciu gminach na terenie województwa dolnośląskiego. Łącznie w ramach projektu zaplanowano budowę 171 mieszkań, w tym 30 mieszkań na terenie Strzegomia.

Zawarte w Strzegomiu porozumienie partnerskie zakłada realizację projektu w formule partnerstwa publiczno – prywatnego (PPP). Wspólna realizacja przedsięwzięcia w ramach pakietowego projektu PPP ma na celu obniżenie kosztów przygotowania projektu. W ramach porozumienia zaplanowano prace przygotowawczo-projektowe, przeprowadzenia postępowania dotyczącego wyłonienia partnera prywatnego, udzielenie zamówienia publicznego oraz realizację umów w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego.

Podpisanie porozumienia inicjuje złożenie wniosku do Ministerstwa Infrastruktury w celu pozyskania 90 % dotacji na doradztwo w zakresie PPP i przygotowania projektów Mieszkanie Plus, w każdej z 5 gmin, tj. Wołowie, Środzie Śląskiej, Strzelinie, Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej.

AnPl

Powiązane artykuły