BioForum we Wrocławiu

boforum_baner

Przez dwa dni 20 i 21 maja stolica Dolnego Śląska będzie miejscem spotkań biotechnologów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas Konferencji BioForum spotka się około 300 osób: naukowców, przedsiębiorców, szkoleniowców i studentów kierunków biomedycznych czy biotechnologii. Wiodącym tematem będzie komercjalizacja nauki.

Główną ideą BioForum jest stymulowanie współpracy przedstawicieli nauki i biobiznesu, aby zwiększyć potencjał polskiej biogospodarki, choćby poprzez tworzenie innowacyjnych start-up-ów.

Eksperci ze świata

W Konferencji wezmą udział przedstawiciele światowej biotechnologii, zarówno naukowacy, jak i ludzie biznesu, m.in. Franklin Pitcher Johnson jr., założyciel wielu firm, również typu venture capital, który przeanalizuje realną wartość Polski na rynkach światowych. Z kolei Richard Brown przedstawi światowe zapotrzebowanie na leki biotechnologiczne.

Warsztaty dla studentów

Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się ramię w ramię z potencjalnymi pracodawcami. Od liderów najbardziej wpływowych firm biotechnologicznych w Polsce będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Tematyka warsztatów porusza bardzo ważny aspekt dzisiejszego rynku pracy:

  1. W jaki sposób należy aplikować z sukcesem o pracę do firm biotechnologicznych.

Na spotkaniu studenci dowiedzą się czego w dzisiejszych czasach oczekuje pracodawca od kandydata do firmy biotechnologicznej:

* Dr inż. Sławomir Jaros – szef działu R&D – Mabion SA, odpowiedzialny za rekrutacje pracowników

  1. Warsztaty z cyklu: „Debatuj z najlepszymi”

Podczas cyklu spotkań studenci będą mieli możliwość porozmawiać z ikonami czołowych polskich firm biotechnologicznych takich jak:

* Dr Maciej Wieczorek – założyciel Celon Pharmy wcześniej współwłaściciel Adamedu, założyciel i prezes Mabionu

* Paweł Przewięźlikowski – współzałożyciel oraz prezes firmy Selvita

* Prof. dr hab. Wojciech Kamysz – założyciel i właściciel firmy Lipopharm.pl

* Dr Filip Jeleń – prezes firmy Pure Biologics.

Korzystając ze strefy job hunting, studenci będą mogli zapoznać się z ofertami pracy z sektora life science. Natomiast pracodawcy będą mieli okazję poznać studenckie start-up-y, np. Spiruu oraz Face Controller oraz InnoGene, który startupem już dawno nie jest, bo przekształcił się w sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo.

Targowa formuła

Unikalna, targowa formuła konferencji pozwoli na bezpośredni kontakt naukowców z przedstawicielami przemysłu (kilkadziesiąt wystawców z branży life science). Naukowcy będą mieli również niecodzienną okazję do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących komercjalizacji projektów badawczych.

Impreza jest kojarzona z innowacyjnym biobiznesem opartym na osiągnięciach naukowych. W tym roku organizatorzy postanowili nadać jej dodatkową wartość poprzez warsztaty dla studentów i naukowców.

Konferencja BioForum odbywa się w hotelu Haston przy ul. Irysowej w dniach 20-21 maja od godz. 9.00.

Dodatkowe informacje dotyczące największych targów biobiznesu w Europie Środkowej, znajdą Państwo na  stronie http://cebioforum.com/

(ANAG)

Powiązane artykuły