Boiling Frogs we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska 16 stycznia odbędzie się kolejne ważne wydarzenie z branży IT o tematyce Software Craftmanship.

Podczas imprezy Boiling Frogs odbędą się trzy ścieżki wykładów, pojawi się 17 prelegentów oraz 18 odczytów.

Wrocław jest w ostatnim czasie jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków IT w Polsce. Dzieje się tak m.in. dzięki stałej kooperacji przedstawicieli branży, reprezentujących różne podmioty.

ITCorner, czyli wrocławskie stowarzyszenie firm zajmujących się nowymi technologiami postanowiło kontynuować ten trend. Rozpoczęto od zaproszenia specjalistów, web developerów, architektów oprogramowania oraz studentów na nowe wydarzenie – konferencję Boiling Frogs

Odbędzie się ona w najbliższą sobotę, w godzinach od 9 do 18, w hotelu Ibis Styles przy pl. Konstytucji 3 Maja.

Tematem spotkania jest Software Craftsmanship, czyli manifest, którego przewodnie hasło to Raising the Bar – czyli ciągłe podnoszenie poprzeczki, samorozwój oraz dzielenie się wiedzą z innymi.

– Software Craftsmanship, jako sposób podejścia do wytwarzania oprogramowania, opiera się na przekonaniu, że programista powinien przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności, stale się rozwijać i traktować języki programowania jak narzędzia, a nie być ich niewolnikiem. Zrywamy więc z pojęciem „wojen technologicznych”, starć zwolenników jednego języka lub framework’u, na rzecz nauki, poszerzania umiejętności i zdobywania nowych informacji, również na imprezach takich jak ta. Sama konferencja jest znakomitą okazją do spotkania wielu, uznanych w swoich dziedzinach, fachowców – opowiada Tomasz Kaczmarzyk, współorganizator konferencji

Wśród prelegentów są praktycy pracujący zarówno w start-upach i niewielkich firmach, jak i np. w największych polskich bankach. Pojawią się m.in. Mariusz Gil z Source Ministry, Andrzej Krzywda z Arkency czy Mariusz Sieraczkiewicz z BNS IT. Konferencja Boiling Frogs została podzielona na trzy ścieżki tematyczne. W ramach każdej z nich odbędzie się sześć jednogodzinnych wykładów, poprowadzonych przez specjalistów od Test Driven Development, Domain Driven Design, polyglot programming czy programowania funkcyjnego.

(KrzKr)

Powiązane artykuły