Chełmiec zdobyty pieszo i rowerami

Mimo deszczowej aury pierwszy weekend z udostępnioną na Chełmcu wieżą widokową uważamy za udany. Jak już z pisaliśmy, gmina Szczawno-Zdrój odzyskała administrowanie szczytem oraz znajdującą się na nim nieruchomością – czyli wieżę widokową. Wieża przez ostatnie lata nie była udostępniana turystom, ale wraz z przejęciem obiektu przez gminę – to się natychmiast zmieniło.

Pierwszy, prawdziwie turystyczny weekend to 7 i 8 września, kiedy to samorząd zorganizował coś w rodzaju spontanicznego otwarcia obiektu. Zorganizowaliśmy wyprawę rowerową na szczyt – pomysłodawcą i „przewodnikiem” był wiceburmistrz Łukasz Kurjata, miłośnik sportów rowerowych, a na wszystkich turystów odwiedzających tego dnia Chełmiec, czekały niespodzianki: gadżety promocyjne gminy, mapy, słodycze a przede wszystkim pieczątka – obowiązkowa zdobycz dla każdego szanującego się turysty!

Do akcji gminy przyłączyli się radni, którzy ufundowali poczęstunek, ciepłe posiłki i napoje.

W niedzielę turyści także odwiedzili Chełmiec i mogli wejść na wieżę – i tak będzie na pewno co najmniej do końca września – wieża będzie weekendowo udostępniana w godzinach 9:00-17:00. W międzyczasie gmina inwentaryzuje obiekt i analizuje wszystkie konieczne do wykonania prace, by miejsce było w pełni bezpieczne.

– Cieszę się, że sporo osób odwiedziło Chełmiec podczas minionego weekendu i zapraszam na kolejne – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Jeszcze dużo do zrobienia przed nami, ale jest wykonany pierwszy krok i bardzo pozytywny odzew wśród turystów świadczy, że warto w Chełmiec zainwestować i uczynić go atrakcją turystyczną.

MaJa

Powiązane artykuły