Chroń swoją domową sieć

 Firmy F-Secure oraz Zyxel łączą siły, aby chronić domowe sieci Wi-Fi. W ofercie dla dostawców usług internetowych znajdą się między innymi routery zapewniające szybką łączność i bezpieczeństwo wszystkich urządzeń użytkowników, takich jak laptopy, tablety, smartfony, a nawet inteligentne pralki czy lodówki.

– Rośnie popularność urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) i konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie – mówi Allen Lin, wiceprezes w Zyxel Broadband EMEA Business Unit.

– Dlatego wraz z firmą F-Secure opracowaliśmy rozwiązanie chroniące wszystkie urządzenia w domowej sieci, które dostawcy usług internetowych będą mogli teraz oferować swoim użytkownikom – dodaje Lin.

W ramach współpracy bramy sieciowe Zyxel zostały wyposażone w technologię F-Secure Connected Home Security. Rozwiązanie wykorzystuje usługę F-Secure Security Cloud oraz nowe możliwości zwalczania cyberzagrożeń dzięki sztucznej inteligencji. Połączenie tych elementów zapewnia odpowiednią ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Użytkownik będzie mógł również skorzystać z funkcji ochrony prywatności czy kontroli rodzicielskiej.

– Przewiduje się, że do 2021 roku na świecie będzie aż 25 miliardów urządzeń1, które łączą się z internetem, a niestety nie zawsze tworzy się je z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. W tym wypadku routery to kolejne „drzwi” w naszych domach, które również należy zabezpieczyć. Współpracujemy z ponad 200 operatorami na całym świecie i wierzymy, że nowe rozwiązanie pozwoli lepiej chronić użytkowników, którzy korzystają z ich usług – podsumowuje Kristian Järnefelt, wiceprezes wykonawczy ds. bezpieczeństwa konsumentów w firmie F-Secure.

AnPl

Powiązane artykuły