Cudowna ciecz

Konkurs chemiczno – fizyczny pt. „Woda – cudowna ciecz”, dla uczniów 3 klas szkół gimnazjalnych oraz uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, odbył się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu. Była to druga edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w zeszły piątek, 14 grudnia i wzięli w nim udział  uczniowie z 7 wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Aż 24 uczniów zmagało się z rozwiązywaniem zadań teoretycznych z fizyki i chemii o różnym stopniu trudności, część z nich miała formę zamkniętą, kilka otwartą oraz niektóre zadania były typu prawda-fałsz. Po części pisemnej konkursu wyłoniono 6 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Te sześć osób przystąpiło do drugiego etapu konkursu – doświadczenia fizyczne prowadzonego przez. mgr Martę Młyńczyk.

Etap drugi polegał na napisaniu sprawozdania z obserwacji doświadczenia: „Wyznaczanie ciepła właściwego wody”. Pozostali uczestnicy, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie drugiego etapu oglądali doświadczenia chemiczne przeprowadzone przez uczniów klasy IV techniku o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej pod opieką mgr Anny Talarczyk. Pomiędzy etapami dla uczestników oraz ich opiekunów przygotowany był poczęstunek.

Laureatami konkursu zostali między innymi: I miejsce Wojciech Królikowski – PSP 26 opiekun mgrTomasz Oracz, II miejsce Oliwia Budka -PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis , III miejsce Krzysztof Fluder – PG 13 opiekun mgr Izabela Aniulis.

Poziom rywalizacji był wyrównany. Uczestnicy i laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Konkurs „Woda – cudowna ciecz” zorganizowany został pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, Poseł na Sejm RP p. Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej, Kuratora Oświaty p Romana Kowalczyka we Wrocławiu.

AnPl

Powiązane artykuły