Cykl debat Wiedza Nie Ma Płci już za nami!

20 ekspertek, 10 znaczących firm z areny międzynarodowej, najważniejsze tematy związane z współczesnym biznesem, pandemią i technologiami. Tak można najkrócej podsumować cykl debat Wiedza Nie Ma Płci. Za nami cztery ważne rozmowy w studio oraz spotkanie na żywo. Co przed nami? Wierzymy, że akcja dopiero się zaczęła, bo kobiety, ekspertki w przeróżnych dziedzinach, mają wciąż wiele do zrobienia i powiedzenia.

Liderki, ekspertki, specjalistki, menadżerki, szefowe. Kobiety, które osiągnęły sukces, które pełnią ważne funkcje w ogromnych koncernach, firmach, korporacjach. To właśnie na nich skupiliśmy pełną uwagę. Wsłuchaliśmy się w głos doświadczenia, wiedzy, setek przepracowanych godzin, odbytych szkoleń, analiz.

 

Wnioski z cyklu rozmów z ekspertkami

Żyjemy w czasach, w których potrafimy błyskawicznie dostosować się do nowych warunków. Pandemia nie wyhamowała naszego rozwoju, a wręcz przeciwnie: pchnęła nas do szybszej adaptacji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

Świat, do którego powrócimy, zmieni się pod względem struktur. Polubiliśmy pracę zdalną i hybrydową, nauczyliśmy się korzystać z technologii, mamy większe oczekiwania względem firm, a marki bardziej respektują to, czego chcą klienci.

 

Cykl debat

Wszystkie rozmowy dostępne są na stronie Fundacji: www.sukcespisanyszminka.pl/wiedza-nie-ma-plci/.

 

 Debata 1 Czym jest sukces w świecie po pandemii?

Czym jest sukces w świecie pandemii? Czym będzie, gdy pandemia się skończy, a my będziemy musieli stawić czoła nowej rzeczywistości po raz kolejny? Kim jest współczesny lider? Specjalistki i top menadżerki: Anna Kowalska (Philip Morris), Kamila Kaliszyk (Mastercard) oraz Agnieszka Żak (NatWest) dyskutowały na ten temat z Jarosławem Kuźniarem.

Lik do debaty: https://youtu.be/odDeeI4sEIo

 

 Debata 2 COVID napędza technologię 4.0

Jeszcze rok temu technologie 4.0. wkraczały w naszą rzeczywistość stopniowo i ostrożnie. Pandemia sprawiła, że nabrały niesamowitej prędkości. Dzisiaj biznes online, roboty, sztuczna inteligencja i dane w chmurze to coś, co napędza nowe biznesy. Jak odnajdują się w tym firmy, przedsiębiorcy? Na ten temat dyskutują w drugiej debacie z cyklu Wiedza Nie Ma Płaci Magda Kotowska-Gawrylczyk (NatWest), Magdalena Gwiaździńska (Microsoft) i Katarzyna Majewska (Citi Handlowy) oraz, w roli hosta, Jarosław Kuźniar.

Link do debaty: https://youtu.be/po83DT9sqvA

 

Debata 3 Przedsiębiorca postpandemiczny

Jaki będzie przedsiębiorca postpandemiczny? Z jakich narzędzi będzie korzystał? Jak zmieniły się potrzeby i wymagania konsumentów? I czy w świetle pandemii nadal pamiętamy o ekologii? Na ten temat dyskutują Izabela Jamka (Shell), Katarzyna Zawodzińska (Unilever) oraz Katarzyna Gawlik (Deloitte).

Link do debaty: https://youtu.be/1LlPWHQyS18

 

Debata 4 Sprawiedliwie nie znaczy po równo

Na czym polega zjawisko włączania (Inclusion)? Czym są przywileje na rynku pracy, jakie są zależności pomiędzy równością w biznesie, a równością w domu i dlaczego sprawiedliwie nie zawsze znaczy po równo? To tematyka czwartej debaty z cyklu Wiedza Nie Ma Płci, w której udział wzięły Kinga Zacharjasz (Bank BNP Paribas), Marta Stasik (MARS) oraz Agnieszka Kozar (Philip Morris).

Link do debaty: https://youtu.be/47F_AWanfw0

 

Debata Fire Chat Świat po COVID

Jak będzie wyglądał świat biznesu po pandemii? Wszyscy chcemy żyć już w rzeczywistości postpandemicznej, ale rok 2021 testuje naszą cierpliwość i granice. Jak dzisiaj wyglądają biznesy i praca w biurze? Jakie jest współczesne przywództwo i jak budować stabilność finansową w niestabilnych czasach?

Link do debaty https://youtu.be/tS_8IBHKsr0

 

 Wywiad z Olgą Kozierowską

Jaka jest współcześnie pozycja kobiet, nie tylko w mediach? Skąd brak równości? I co możemy wspólnie zrobić, by zapobiegać temu zjawisku? Olga Kozierowska dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na kanale Sukcesu Pisanego Szminką wywiad w ramach cyklu Wiedza Nie Ma Płci. Jarosław Kuźniar rozmawia z nią o walce, równości i obecnej sytuacji.

Link do wywiadu #WiedzaNieMaPłci: Chcemy głosu ekspertek – YouTube

 

Organizatorzy akcji Wiedza Nie Ma Płci

Klub Champions of Change powstał w 2018 roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej (Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką) oraz ambasadora Australii w Polsce, Paula Wojciechowskiego. Jego członkowie działają na rzecz zwiększenia ilości kobiet na wysokich stanowiskach, edukacji i budowania świadomości. Jedną z inicjatyw jest rezygnacja z udziału w panelach i dyskusjach biznesowych, w których nie ma kobiet. Z kolei Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką od 2008 roku wspiera i promuje kobiety. Grupa ekspertek realizuje ambitne projekty, wspierając klientów w takich obszarach, jak employer branding, CSR, marketing, organizacja eventów czy programów edukacyjnych.

 

 

Oprac.(JuNie)

 

Powiązane artykuły