Dolnośląskie firmy Fair Play

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej.

W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. 17 firm z województwa dolnośląskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Dolnośląskie przedsiębiorstwa w tegorocznej edycji programu sięgnęły po najwyższe wyróżnienia. Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która trafia jedynie do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle wszystkich Laureatów XXI edycji programu z województwa dolnośląskiego otrzymały aż 2 firmy: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. oraz WAMAX Artykuły i Urządzenia Biurowe.

Firma VOTUM S.A. z Wrocławia była o krok od zdobycia najwyższego wyróżnienia. Została nominowana do Nagrody Głównej Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018, co oznacza, że ma duże szanse zdobycia Statuetki w kolejnej edycji programu.

Wśród wyróżnień na Uczestników czekały również nagrody „Debiut Fair Play”, przyznawane przedsiębiorstwom, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle innych debiutujących w danej edycji Laureatów. Nagrodę uzyskały aż 2 wrocławskie firmy: M&M Consulting Jarosław Michniewski oraz Mimari Michał Mirocha.

Kapituła przyznała również medale „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Tytuł ten trafił do Pana Pawła Rytelewskiego Prezes Zarządu SI-Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na scenie głównej nagrody odebrały również firmy uczestniczące w programie nieprzerwanie od 15 lat, otrzymując Diamentową Statuetkę. Wśród nich było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

Pozostali Laureaci z województwa dolnośląskiego:

• Frankonia-Poland Sp. z o.o., Dzierżoniów; • KGHM METRACO S.A., Legnica; • PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE BUDOTEX Sp. z o.o., Wrocław; • Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o., Krzeszów; • ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp.k., Głogów; • Artur Matras datEnergy, Wałbrzych; • Firma Handlowo Usługowa LIBERTY, Oława; • „Lena Wilków” sp. z o.o., Nowy Kościół; • P.P.H. „WADEX” S.A., Wrocław; • SI-Consulting Sp. z o.o., Wrocław; • TARCZYŃSKI SPÓŁKA AKCYJNA, Ujeździec Mały;

Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się Dolnośląskie firmy wśród Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

AnPl

Powiązane artykuły