Dolnoślązacy biorą „Unijne pieniądze na start”!

_G5_8809 _G5_8810 _G5_8812 _G5_8815 _G5_8817 _G5_8833 _G5_8829 _G5_8826 _G5_8824 _G5_8819

Kilkudziesięciu przedsiębiorców  wzięło udział w konferencji „Unijne pieniądze na start”, którą Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zorganizował dziś we Wrocławiu. Głównym tematem spotkania były środki  w ramach inicjatywy JEREMIE, przeznaczone na rozwój działalności gospodarczej. Eksperci mówili także barierach prawnych i o nowych technologiach.

Konferencja, która odbyła się we wtorek, 23 września w Zachodniej Izbie Gospodarczej we Wrocławiu, to część cyklu spotkań na całym Dolnym Śląsku, jakie na ten rok zaplanował Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Do bezpłatnego udziału w spotkaniach FRW zaprasza zarówno  przedstawicieli firm, które są zainteresowane dalszym rozwojem.

-Dzielimy się z przedsiębiorcami informacjami na temat możliwości pozyskania finansowania w postaci pożyczek unijnych. Informacje te są szczególnie cenne dla firm, które niedawno rozpoczęły swoją działalność i poszukują środków na realizację przedsięwzięć biznesowych – zapewnia Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Skupiamy się na inicjatywie JEREMIE jako szansie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dokładnie wyjaśniamy zatem kto i na jaki cel może uzyskać wsparcie dla prowadzonej działalności gospodarczej ze środków RPO w nowym rozdaniu – zapewnia.

W ZIG o pieniądzach z nowego rozdania JEREMIE szczegółowo opowiadał Dariusz Wieloch, Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego.

W trakcie spotkania eksperci zaprezentowali również możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii mobilnych w działalności biznesowej, pokazali jak czerpać korzyści z mediów społecznościowych.

Udzielili również praktycznych wskazówek dotyczących barier prawnych w rozwoju przedsiębiorczości.

– Postępujący rozwój technologiczny sprawia, że coraz istotniejszym czynnikiem zwiększenia innowacyjności przedsiębiorstw będzie intensywne wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), w tym mediów społecznościowych. Rynek pracy będzie wymagał kwalifikacji w obszarze nowych technologii coraz częściej i powszechniej – zarówno u pracowników, kadr kierowniczych, menedżerów, specjalistów, jak i właścicieli przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, prezes zarządu Human Partner Sp. z o.o. – Umiejętność wykorzystywania nowych technologii stanie się przy tym potrzebna na różnych stanowiskach, we wszelkich aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa – od fazy badawczo-rozwojowej i projektowania, przez marketing i finanse, po produkcję, magazynowanie i  sprzedaż – podkreśla.

Podczas konferencji swój wykład, a także punkt konsultacyjny mieli prawnicy z Kancelarii Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska spółka partnerska. Każdy będzie mógł zadać pytanie w istotnym dla siebie temacie, każdy też otrzymał bony na pierwszą bezpłatną poradę w siedzibie kancelarii.

 

Powiązane artykuły