Donatan i Cleo w Zamku Książ!

Przyzwyczailiśmy się, że Zamek Książ stał się twierdzą obleganą przez filmowców. Nie tak dawno kręcono tu zdjęcia do serialu pt.”1983″, produkcji polsko-amerkańskiej dla platformy Netflix. Książ upodobał sobie również reżyser Lech Majewski, który około dwa lata temu nakręcił tu niektóre zdjęcia do filmu pt.” Dolina Bogów”. Jakiś czas temu powrócił, by nagrać zdjęcia do „Brigitte Bardot cudowna”.

Przykłady pojawiania się filmowców na terenie historycznego obiektu można mnożyć. Nie wspominając o słynnej „Twierdzy Szyfrów” czy dokumentach na Discovery Channel. Tym razem do akcji wkroczyli muzycy, którzy dla starszego pokolenia wydają się abstrakcją, z kolei dla młodych to muzyczni idole. „Mansa Musa” to nazwa klipu, którego premiera miała miejsce w środę, 13 lutego.

Zdjęcia do niego kręcone były właśnie na Zamku Książ. Producentem tego materiału jest Donatan znany z takich produkcji jak „Brać” czy „My Słowianie”. Wraz z nim na zamku przy nagraniu pracowali tacy muzycy jak: Cleo, donGURALesko, Sitek i ReTo. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że prawdopodobnie jednym z wykonawczych producentów utworu jest Robert Lewandowski, piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Zanim odbyła się premiera teledysku w sieci, internauci mogli zobaczyć kulisy powstawania produkcji. Ciekawe jest również to, że tytuł utworu, do którego nagrywano teledysk, nawiązuje do postaci realnej. Król Mansa Musa był postacią historyczną. Rządził Imperium Mali od 1312 do 1337 roku. Prowadził pielgrzymki do Mekki, podczas których ogromny orszak transportował duże ilości złota. Był niezwykle rozrzutnym królem. Jego majątek byłby wart dziś około 400 miliardów dolarów. Nawet muzycznie na Zamku Książ historia kołem się toczy.

AnPl

Powiązane artykuły