Dopuszczalność aneksowania umów PZP

Czym dłużej trwa i czym bardziej skomplikowane jest dane zamówienie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że pojawi się konieczność aneksowania zawartej umowy. Jednakże jednostki wydatkujące środki publiczne często obawiają się naruszyć przepisy PZP nieodpowiednimi aneksami, w szczególności, jeżeli dane zamówienie jest dofinansowane ze środków unijnych.

Celem tej konferencji, która odbędzie się 3 października 2019 r. w Warszawie, jest umożliwienie jak najszerszemu gronu Wykonawców i Zamawiających wykorzystania bogatej wiedzy i doświadczenia jednostek zajmujących się na co dzień analizą realizacji inwestycji, procedowanych na podstawie ustawy Pzp.  Naszym zdaniem, warto promować elastyczne podejście do aneksowania umów, gdyż rozsądne zmiany umowy stanowią obopólną korzyść dla sektora publicznego i prywatnego. Warto więc uświadamiać uczestników rynku zamówień publicznych, gdzie przebiega granica legalnego aneksowania zawartych umówi o realizację zamówienia publicznego.

Tematy

Program konferencji jest skonstruowany w sposób, który ma umożliwić uczestnikom konferencji uzyskanie kompleksowej wiedzy na temat przepisów unijnych i krajowych w zakresie zmian w umowach. Wskażemy również, jak praktycznie zmieniać umowy, aby zmiany były legalne, oraz aby nie były nakładane korekty unijne. Wykonawcy będą się dzielić doświadczeniem o tym, jak doprowadzić waloryzacji kontraktów. Naszą szczególną misją, jest taki dobór prelegentów, aby referowane zagadnienia były prezentowane przez osoby z różnorodnym doświadczeniem i często również z różnymi poglądami na te same problematyczne kwestie. Stąd też, prelegentami są polscy i zagraniczni przedstawiciele wywodzący się z różnych jednostek (środowisk), gdyż te spluralizowane punkty widzenia pozwolą na wskazanie złożoności omawianych zagadnień.

Prelegenci

Dbamy o to, aby omawiane zagadnienia były prezentowane przez osoby z różnorodnym doświadczeniem. Stąd też, prelegentami są przedstawiciele urzędów, środowisk akademickich, organizacji pozarządowych, prawnicy, przedstawiciele zamawiających i wykonawców, z polski z zagranicy.

Tym razem na konferencji prelekcje przedstawią przedstawiciele m.in. Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Kancelarii Ziembiński & Partnerzy. Tym razem na konferencji prelekcje przedstawią przedstawiciele: Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Kancelarii Ziembiński & Partnerzy, dużego koncernu budowlanego (przedstawiciel sektora prywatnego) a także nasz gość specjalny – Rady ds. Przeglądu zamówień Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) & Uniwersytetu w Turynie, który przedstawi referat uwzględniający międzynarodową perspektywę analizowanej problematyki.

Szczegółowy program oraz rejestracja online TUTAJ

MaJa

Powiązane artykuły