Dzień Sportu we Wrocławiu już 1 czerwca. Zapisy trwają

Już 1 czerwca 2016 r. w Hali Stulecia uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w Dniu Sportu we Wrocławiu! Po raz pierwszy Olimpiadę „Asy Zdrowia” oraz rozgrywki w ramach promocji sportów nieolimpijskich The World Games 2017 połączono w jedno duże wydarzenie o charakterze sportowym i prozdrowotnym. Na uczestników czekają zawody w różnych dyscyplinach sportowych, a także mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Oba wydarzenia: V Olimpiada „Asy Zdrowia” oraz rozgrywki w ramach promocji sportów nieolimpijskich The World Games 2017 odbędą się pod wspólną nazwą „Dzień Sportu we Wrocławiu” i są skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Głównym celem Dnia Sportu jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, a także propagowanie wybranych dyscyplin sportowych (w tym także sportów nieolimpijskich). Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizowania w aż 12 dyscyplinach sportowych!

Pierwsza część wydarzenia dedykowana jest uczniom szkół podstawowych i odbędzie się w godzinach 8.15–11.30. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, grze w dwa ognie, ringo i piłkę nożną. Podczas drugiej części imprezy, tj. od godziny 10.45 do 15.00, gimnazjaliści będą mieli możliwość sprawdzić się w takich dyscyplinach sportowych jak: przeciąganie liny, unihokej, sumo, frisbee, bule, tchoukball, dwa ognie, koszykówka, piłka nożna oraz ringo. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli natomiast możliwość podjęcia wyzwania w przeciąganiu liny, korftballu oraz ergowiosłach.

Jak co roku przygotowane zostały dodatkowe atrakcje. Na najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników Dnia Sportu czekają atrakcyjne nagrody, ponieważ w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrodę” wszyscy – zarówno zawodnicy, kibice jak i nauczyciele, w zamian za swoją aktywność będą mogli otrzymać ciekawy upominek. Na uczestników czekają takie atrakcje jak quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, kręgle, badminton, rozrywki The World Games i wiele innych.

Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji nie zabraknie medali, a szkoła gimnazjalna, która łącznie uzyska największą ilość punktów, otrzyma nagrodę główną w postaci trzydniowej  wycieczki do Campu Radków w Kotlinie Kłodzkiej – wyjazd na obóz sportowy dla 30 osób (placówka ponosi jedynie koszty dojazdu). Fundatorem nagrody jest firma CHRIS Turystyka i Rekreacja z Piaseczna – organizator obozów letnich, zimowych i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w Dniu Sportu we Wrocławiu powinny  wypełnić internetowy formularz na stronie szkolawformie.pl najpóźniej do 23 maja.

Organizatorzy: Miasto Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,

Partnerzy: Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, The World Games 2017

Partner główny: CHRIS Turystyka i Rekreacja

Wydarzenie realizowane jest w ramach miejskiego programu „Szkoła w Formie”, prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

(Kris)

Powiązane artykuły