Ekologiczna energia

Klienci FORTUM, którym ekologia jest szczególnie bliska mogą mieć pewność, że energia, która trafia do ich domów i firm pochodzi ze źródeł odnawialnych. Sprzedawca przygotował dla nich specjalną ofertę „pakiet gwarancji zielonej energii”. Dodatkowo część środków pozyskanych w ten sposób firma przekaże na konta organizacji ekologicznych lub społecznych.

Fortum gwarantuje, że prąd dostarczany do klientów ma pokrycie w gwarancji pochodzenia ekologicznej energii, a każdy klient, który przystąpi do programu otrzyma specjalny certyfikat poświadczający, że energia do niego dostarczona została wytworzona w instalacji odnawialnego źródła energii.

– Misją Fortum jest dążenie do czystszego świata, dlatego namawiamy naszych klientów do skorzystania z gwarancji pochodzenia zakupu energii ze źródeł odnawialnych. To niewielka opłata, która pozwala cieszyć się prawdziwie czystą energią. Prąd, który kupujemy w ramach pakietu gwarancji zielonej energii pochodzi w 100 procentach ze źródeł odnawialnych – mówi Maciej Kościński odpowiedzialny w Fortum za sprzedaż energii.

Oferta gwarancji zielonej energii kierowana jest do obecnych klientów Fortum, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych. W pierwszym przypadku jej koszt to 4,99 złotych. Klienci biznesowi zapłacą 19,90 złotych miesięcznie. W ich przypadku oferta jest ograniczona do pierwszych 15 mwh rocznie – co stanowi średnią roczną ilość prądu sprzedawanego klientom firmowym obsługiwanym przez Fortum.

Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty jest zobowiązanie Fortum do przekazania specjalnej dotacji dla organizacji ekologicznej lub społecznej. W przypadku klientów indywidualnych będzie to 1/12 środków pochodzących ze sprzedaży oferty pakiet gwarancji zielonej energii. Każda z osób, która zdecyduje się na zakup tego raz w roku otrzyma specjalną ankietę, w której będzie mogła wskazać ekologiczną organizację pozarządowa, która jej zdaniem zasługuje na specjalną dotację od Fortum. Na podstawie wyników ankiety spółka przekaże dotację na konto wybranej organizacji. W przypadku klientów biznesowych Fortum deklaruje, że przekaże 200 procent jednomiesięcznej opłaty abonamentowej takiego klienta dla organizacji społecznej walczącej ze skutkami smogu w Polsce.

– Wraz z naszymi klientami chcemy wspierać inicjatywy i projekty, które sprawiają, że środowisko naturalne będzie mogło służyć kolejnym pokoleniom w jak najmniej zmienionej formie – dodaje Maciej Kościński.

AnKm

Powiązane artykuły