Festiwal strachu i gwiazd w Teatrze Dramatycznym!

W dniach 20-26 listopada w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu teatralny maraton! Ruszają 13. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne, jeden z najważniejszych festiwali teatralnych na Dolnym Śląsku. W tym roku tematem FANABERII będzie STRACH!

Organizatorzy odpowiedzą na pytania: Czego się boi człowiek u progu XXI wieku?  Przerażają nas horrory i trupy chowające się w szafie, a może bardziej postępująca cywilizacja?

FANABERIE to gratka dla teatromanów – do Wałbrzycha przyjeżdżają teatry z Polski, prezentując spektakle nigdy wcześniej niepokazywane. Na wałbrzyskiej scenie zagoszczą spektakle nagradzane na najważniejszych polskich festiwalach i aktorskie gwiazdy np. : Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Karolina Gorczyca, Wojciech Kalarus.Przedstawione zostaną spektakle z gatunku klasycznego horroru, groteski makabrycznej, baśni,  teatru absurdu i koncerty „pełne grozy”.

W ciągu siedmiu festiwalowych wieczorów będzie można obejrzeć osiem spektakli, koncert i „performance psychoromantyczny”.

Ostatniego dnia Publiczność wręczy swoją nagrodę – FANABERIĘ PUBLICZNOŚCI.

FANABERIE to także wydarzenia towarzyszące. Codzienne dyskusje z Twórcami w KLUBIE FESTIWALOWYM.  STRASZNE DISCO, ZOMBIE WALK, nocna przechadzka po Teatrze w ramach akcji PRZYJDŹ, JEŚLI SIĘ NIE BOISZ! GABINET STRACHU.

W czasie Festiwalu będzie działał PUNKT POBORU STRACHU, gdzie gromadzić będą się lęki wałbrzyszan 2015, które na zakończenie zostaną umieszczone w KAPSULE STRACHU i zakopane.

13. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

FANABERIOM towarzyszy:

„X Wałbrzyski Pomost Teatralny” oraz 14. Wałbrzyska Scena Festiwalu „WROSTJA”.

Współfinansowane przez: Miasto Wałbrzych

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

http://teatr.walbrzych.pl/13-walbrzyskie-fanaberie-teatralne

(Kris)

Powiązane artykuły