Gala boksu zawodowego – 10 marca w Dzierżoniowie

Jak co roku pięściarze grupy Tymex Boxing Promotion, MB Promotion i Quensberry Polska rozpoczną sezon galą w dobrze sobie znanym Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. W piątek, 10 marca, podczas „Dzierżoniów Boxing Night” w walce wieczoru wystąpi Robert “Arab” Parzęczewski (29-2, 17 KO). Transmisja gali w TVP Sport. Bilety dostępne na eBilet.pl

— Znakomicie współpracuje się nam z naszymi partnerami i sponsorami z Dzierżoniowa, stąd powrót do tego miasta i właśnie tam pierwsza gala w 2023 roku. Klimat, kibice, profesjonalizm! To wszystko sprawia, że od lat pięściarze goszczą w Dzierżoniowie. Już dziś zapraszam na galę 10 marca – mówi Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotion.

Już wkrótce poznamy nazwisko rywala częstochowianina Roberta “Araba” Parzęczewskiego.

— We wrześniu wystąpił w pojedynku wieczoru na gali w Radomsku, gdzie pokonał na punkty innego naszego boksera Tomasza “Zadymę” Gromadzkiego. W Dzierżoniowie Robert znów pokaże się w głównej walce. W tym roku skończy 30 lat, jest w świetnym wieku dla boksera zawodowego i mamy ciekawe wspólne plany. – stwierdził Mariusz Konieczyński.

Fot. użyczone | Dzierżoniów Boxing Night.

“Arab” Parzęczewski powróci na dzierżoniowski ring po 5-letniej przerwie. W marcu 2018 roku w hali tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji efektownie, bo już w 1 rundzie wygrał z Andrzejem Sołdrą, zdobywając pas Mistrza Polski wagi półciężkiej. W ostatnich latach, jeden z liderów Tymexu najczęściej boksował w Częstochowie i Radomsku.

— Dla Roberta Parzęczewskiego to będzie 3 walka w Dzierżoniowie. Z pewnością szczególna, bowiem w marcu minie 10 lat jego profesjonalnej kariery bokserskiej. Zaczynał w wieku niespełna 20 lat, od początku jest z nami, miał sporo bardzo dobrych pojedynków. Wierzymy, że to co najlepsze wkrótce nadejdzie. – przyznał prezes grupy Tymex Boxing Promotion.

Tradycyjnie też najbliższa gala będzie organizowana we współpracy z MB Promotions Mateusza Borka i Queensberry Polska Mariusza Krawczyńskiego.

— Poza Robertem Parzęczewskim, boksować będą Michał Leśniak, Michał Soczyński, Oskar Wierzejski. Publiczność zobaczy w akcji też innych bokserów. – dodał Mariusz Konieczyński.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka m.in. z udziałem 31-letniego Michała Leśniaka (17-3-1, 5 KO), która na ostatniej, zeszłorocznej gali w Puławach przegrał po 10 rundach z Lukasem Dekysem (8-0, 3 KO).

— Dla Michała to kolejna walka w Dzierżoniowie i mam nadzieję, że ponownie zwycięska. Tutaj wygrywał m.in. z Vladyslavem Gelą, Oktavianem Gratii, czy Davidem Bencym. Również w przypadku Leśniaka niebawem przedstawimy przeciwnika. – mówi Mariusz Konieczyński.

MaJa

Powiązane artykuły