Grape Up stawia na rozwój

Grape Up, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, przeniosła swoje centrum developerskie w Białymstoku do większego biura i planuje stworzyć tam kilkadziesiąt nowych miejsc pracy do 2020 roku.

W skład zespołów, które obecnie znajdują się w białostockim biurze, wchodzą inżynierowie aplikacji cloud’owych, DevOps, Quality Assurance oraz członkowie działów wspierających produkcję, w tym IT oraz administracja. Nowa siedziba, mieszcząca się w biurowcu na ul. Kopernika 95, pomieści trzykrotnie więcej pracowników niż obecnie pracuje w białostockim centrum firmy. Specjaliści zatrudnieni w Białymstoku biorą udział w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań chmurowych, a także współpracują z klientami w USA (w tym spółki z listy Forbes 1000), jako część zespołów dostarczających oprogramowanie na miejscu.

 Jesteśmy obecni na rynku Białegostoku od 2015 roku, sukcesywnie zwiększając poziom zatrudnienia i rozmiar naszego biura. Bardzo cieszymy się, że w tym roku zainwestowaliśmy w nowoczesną i bardzo ergonomiczną przestrzeń biurową odzwierciedlającą charakter naszej firmy oraz specyfikę realizowanych projektów. Jesteśmy pewni, że nowa siedziba będzie dla naszych obecnych i przyszłych pracowników nie tylko komfortowym miejscem pracy, ale miejscem integracji zespołowej i dobrej zabawy. Liczymy na to, że nowe biuro wyzwoli w naszych pracownikach jeszcze więcej energii, twórczego i innowacyjnego myślenia, przekuwającego się na sukcesy realizowanych przez nas projektów – mówi Konrad Siatka, CEO firmy Grape Up.

W otwarciu nowego biura wzięli udział wszyscy członkowie zarządu Grape Up: prezes firmy Konrad Siatka, Artur Witek – VP, Sales & Business development, Roman Swoszowski – VP, Cloud Foundry Services, a także CTO Łukasz Zwoliński. Grape Up jest jedną z najszybciej rosnących polskich firm IT – w latach 2015-2017 przychody firmy zwiększyły się o ok. 60 proc. Tak dynamiczny wzrost przychodów to wynik popularności usług Grape Up na zagranicznych rynkach oraz skoncentrowanie się na świadczeniu usług dla dużych firm. Realizowane dla nich projekty obejmują głównie pomoc w przenoszeniu do chmury istniejących systemów IT, a także tworzenie nowych aplikacji w oparciu o technologie cloud native i podejście DevOps.

Dodatkowe informacje na temat Grape Up

Grape Up świadczy usługi z zakresu konsultingu IT dla dużych firm, pomagając im skrócić czas wprowadzania nowych produktów i usług cyfrowych na rynek. Firma powstała w 2006 roku i obsługuje globalne marki z wielu branż (w tym spółki z listy Forbes 1000), wdraża rozwiązania chmurowe, buduje oprogramowanie działające w chmurze i uczy wykorzystywać metodyki Agile aby dostarczać lepsze oprogramowanie szybciej. Zespół Grape Up liczy około 120 ekspertów pracujących w centrach deweloperskich w Polsce (Kraków i Białystok) oraz w biurach zagranicznych w Niemczech (Kolonia), Wielkiej Brytanii (Londyn) oraz w Stanach Zjednoczonych (Santa Clara, Chicago). Więcej informacji na stronie www.grapeup.com.

AnPl

Powiązane artykuły