Grzejesz węglem? Zmień piec z dofinansowaniem

Mieszkańcy Wrocławia, którzy do tej pory ogrzewali swoje mieszkanie węglem będą mogli skorzystać ze specjalnego dofinansowania.

Z inwestycji na zmianę tradycyjnego pieca na ogrzewanie ekologiczne skorzystało prawie 300 osób.

W tym roku do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu wpłynęło 441 wniosków. Termin na udzielenie dotacji mijał 30 września, a łącznie podpisano umowy z 310 osobami. Tylko 14 wycofało się z umowy przed terminem rozliczenia. Z 296 osób rozliczyło się 278.

W tym roku wykorzystano całą dotację na ten cel, ale w przyszłym roku mogą się starać by wziąć udział w kolejnej. Projekt będzie kontynuowany do 2018 roku. Przez następne trzy lata zostanie na niego przeznaczone 4 mln zł rocznie.

Dofinansowanie ogrzewania może wynieść 70 procent kosztów inwestycji, ale nie może przekroczyć 12 tys. zł. Przy spełnieniu dodatkowych warunków, można jeszcze skorzystać z dotacji na podłączenie ciepłej wody użytkowej lub zainstalowanie kolektorów słonecznych, a także termomodernizację.

Wszystko jest możliwe w ramach projektu KAWKA realizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia ze środków uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych Gminy Wrocław.

Celem tego programu jest przeciwdziałanie emisji szkodliwych gazów i pyłów, w szczególności z kominów i innych źródeł znajdujących się nie wyżej niż 40 m.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej poświęconej programowi KAWKA.

Powiązane artykuły