Grzyb na czele stawki

Grzegorz Grzyb i Robert Hundla z przewagą 4,6 sekundy prowadzą po pierwszym etapie 52. Rajdu Dolnośląskiego – Hotel Zieleniec. Załoga Skody Fabii R5 z nr 1 wygrała dziś 3 odcinki specjalne. Dokładnie tyle samo, co zajmujący obecnie 2. miejsce team Skoda Polska Motorsport w składzie Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Trzecią pozycję wywalczyli Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń, którym do załogi nr 2 brakuje 6,3 sekundy. Niedzielny etap rusza już o godz. 8:05. Do pokonania jest 5 oesów, a meta w Dusznikach o 15:45.

Liderzy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018, czyli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, którzy już na pierwszym oesie wskoczyli na prowadzenie w 52. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec, bardzo mocno walczyli o utrzymanie go do końca sobotniej rywalizacji. I z pewnością, z pełną determinacją, będą swą strategię kontynuowali również w niedzielę.

Zadanie nie jest łatwe, gdyż team Skoda Polska Motorsport w składzie Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk prezentuje doprawdy świetną formę. Za plecami załóg, które dotychczas równo podzieliły się oesowymi triumfami, pewnie trzymają się Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Ich strata do liderów wynosi 10,9 sekundy. Zawodnicy, którzy plasują się na dwóch kolejnych pozycjach, czyli Tomasz Kasperczyk oraz Ireneusz Kołtun do liderów tracą po ponad 30 sekund każdy.

Trzeba podkreślić, że z walki o podium odpadli Filip Nivette oraz Zbigniew Gabryś. Nivette popełnił błąd na pierwszym przejeździe Duszniki Areny i spektakularnie ściął latarnię. Gabryś mocniej niż myślał, przypłacił błąd na przedrajdowych testach, na których wypadł z trasy. O pechu mówić też może Dariusz Poloński, który nie ukończył OS6. Zyskał na tym z kolei Łukasz Byśkiniewicz, gdyż plasuje się na 6. miejscu. W stawce aut napędzanych na jedną oś liderami są Jacek Jurecki i Michał Trela. Drudzy w klasie Kacper Wróblewski i Jacek Spentany tracą do nich 5,6 sekundy. Trójkę w 2WD zamykają Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń. Z kolei tuż za nimi, zajmując jednocześnie 2. miejsce w klasyfikacji Open 2WD + melduje się załoga Automobilklub Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Krystian Pachuta.

52. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec – program RSMP

ETAP 2 niedziela, 20 maja 2018

08:05 – OS7 Duszniki Arena

09:30 – OS8 Rogówek

11:05 – Serwis – Zieleniec

11:55 – OS9 Duszniki Arena

13:20 – OS10 Rogówek

13:50 – OS11 Złoty Stok

15:45 – Meta Rajdu – Duszniki – Zdrój, Rynek

(KaLu)

Powiązane artykuły