Gwiazda to znak sukcesu w biznesie

W trudnym czasie pandemii Covid-19, organizatorzy Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” nie zrezygnowali z nagradzania najlepszych przedsiębiorstw, samorządów, instytucji oraz osobowości. Nie zabrakło także wspaniałych podmiotów, które walczyły tegoroczne prestiżowe statuetki. Najlepsi z najlepszych to: Labbvenn, LMCG Sp. z o.o. Sp. K., „Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna, Zespół Usług Medycznych „Medyk” Sp. z o.o., Centrum Budowlane Sirbud, Dolnośląscy Pracodawcy, Gmina Strzegom oraz prof. Alicja Chybicka.

W bardzo trudnych warunkach przyszło Kapitule Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” wyłaniać laureatów 6. edycji. Tegoroczny finał został przeniesiony z maja na październik i odbył się z ograniczonym uczestnictwem publiczności.

– Przyszło nam zmierzyć się z sytuacją, jakiej świat dotąd nie znał. Pandemia niekorzystnie wpływa na większość sfer naszego życia, poważnie dotyka także sektora MŚP, do którego głównie kierujemy rywalizację w ramach „Gwiazd Biznesu”. I choć, zgodnie z regulaminem, ocenialiśmy przede wszystkim aktywności podmiotów w roku 2019, a ten należy uznać raczej za dobry, to wiele firm z przyczyn logistycznych, zrezygnowało z pretendowania do nagród – podsumowuje Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, pomysłodawca i organizator Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu” organizowany jest przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz spółkę FRW Media Group. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali:

 • Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Poseł na Sejm RP
 • Ministerstwo Rozwoju
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
 • Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 • Wojewoda Dolnośląski
 • Prezydent Miasta Wałbrzycha
 • Prezydent Świdnicy

W tym roku laureatów „Gwiazd Biznesu” wyłoniono spośród 31 zgłoszeń. Tytuł Osobowości jednogłośnie przyznano prof. Alicji Chybickiej, która od ponad 45 lat heroicznie walczy o zdrowie dzieci i zarządza Przylądkiem Nadziei. Oceny zgłoszeń dokonywała Kapituła Konkursu, złożona jest z niezależnych przedstawicieli znaczących w regionie firm, instytucji otoczenia biznesu oraz samorządowców. Jej obradom przewodniczyła Dorota Sało, zastępca dyrektora ds. zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Kapitułę tworzyli:

 • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
 • Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha
 • Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Świdnicy
 • Robert Jagła – Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zdzisława Leszczyńska-Chruścik – Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zbigniew Kaczorowski – Przewodniczący Komitetu Regionalnego Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Dorota Sało – Zastępca Dyrektora ds. Zarządzania RPO WD Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej
 • Zbigniew Szczygieł – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
 • Ryszard Sobański – Prezes Zarządu Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej
 • Arkadiusz Żurek – Dyrektor Generalny Instytutu INTL Sp. z o.o.
 • Krzysztof Witek – Prezes Zarządu Turbojulita Sp. z o.o. Sp. K.

Osiem statuetek wykonanych przez Dorotę Dziekiewicz – Plich, autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka znalazło swoich właścicieli w piątek, 9 października. Zdobywców „Gwiazd Biznesu” podczas Gali Finałowej w Teatrze Miejskim w Świdnicy zaprezentował Tomasz Kammel. Gwiazdą wieczoru był zespół „Miejskie Granie”, którego liderem jest Jurand Wójcik, finalista drugiej edycji programu The Voice of Poland. Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się z ograniczonym dostępem publiczności. Zamiast ok. pięciuset osób, uczestniczyło w niej niespełna stu gości. Jednak wydarzenie biło rekordy oglądalności za sprawą relacji online, która publikowana była na stronie www.gwiazdybizesu.com.pl oraz w mediach społecznościowych.

– Jako organizatorzy, już podejmujemy wyzwanie organizacji „Gwiazd Biznesu 2021”. Planujemy, mając nadzieję, że będzie to możliwe, że rywalizacja ruszy na początku nowego roku, a Gala Finałowa odbędzie się wiosną. Zamierzamy dostosować regulamin oraz formularze zgłoszeniowe pod kątem oceny także tego, jak podmioty poradziły sobie trudnej sytuacji pandemii, postoju i „zamknięcia” – zapowiada Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2020” – LAUREACI

⭐️MIKRO BIZNES Labbvenn – I miejsce, Bolan Tour Maja Sobolewska – wyróżnienie

⭐️MIKRO FIRMA LMCG Sp. z o.o. Sp. k. – I miejsce, Dron Service Sp. z o.o. – II miejsce, Jania Fleet Mobility Sp. z o.o. – III miejsce, Business Improvement Solutions Michał Kuchta – wyróżnienie

⭐️MAŁA FIRMA ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna – I miejsce, Lean-Tech Sp. z o. o. – II miejsce, DZT Service Sp. z o. o. – III miejsce,

⭐️ŚREDNIA FIRMA Zespół Usług Medycznych „Medyk” Sp. z o.o. – I miejsce

⭐️BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE Centrum Budowlane Sirbud Dorota Barańska, Daniel Sip Sp. j. – I miejsce

⭐️INSTYTUCJA Dolnośląscy Pracodawcy – I miejsce

⭐️SAMORZĄD PRZYJAZNY BIZNESOWI Gmina Strzegom – I miejsce

⭐️OSOBOWOŚĆ prof. Alicja Chybicka

 

Powiązane artykuły