Holo4Med wchodzi do polskich szpitali

LabVantage Solutions, światowy dostawca oprogramowania dla laboratoriów działających w ramach jednostek medycznych, podpisał umowę o strategicznym partnerstwie z polską spółką Holo4Med. Firma znad Wisły, na co dzień tworzy rozwiązania z zakresu Mixed Reality wykorzystywane w medycynie oraz jest autorem oprogramowania PulsoCare, z którego obecnie korzysta ponad pół miliona użytkowników. Zawarte porozumienie obejmuje współpracę na trzech rynkach: Polska, Czechy i Węgry.

Laboratoria działające w ramach szpitali lub jednostek medycznych są ważnym elementem nowoczesnej opieki zdrowotnej. O tym jak ważna jest diagnostyka, mogliśmy się przekonać w momencie wybuchu pandemii Covid-19, kiedy to szpitale stały się jednym z elementów systemu testowania chorych. Cyfryzacja tego obszaru stanowi klucz do sprawnie działającej służby zdrowia. Tym właśnie zajmuje się firma LabVantage wkraczając za pośrednictwem Holo4Med na rynek Europy Środkowej z ofertą zaawansowanego systemu dla laboratoriów szpitalnych LIS – Laboratory Information System. Rozwiązanie integruje w jednej platformie wszystkie obszary medycznej diagnostyki laboratoryjnej, poczynając od chemii i hematologii, patologii i genetyki, po mikrobiologię.

LabVantage Solutions rozszerza swoją ugruntowaną pozycję w medycynie na świecie. Jest dla nas niezwykle ważne, abyśmy współpracowali z najlepszymi firmami oferującymi rozwiązania dla branży HealthCare. Firma Holo4Med dzięki wykorzystaniu HoloLens i technologii Mixed Reality ma bardzo futurystyczne podejście, które doskonale pasuje do sposobu, w jaki wyobrażamy sobie cyfryzację branży. Z niecierpliwością czekamy na partnerstwo, które zmieni sposób pracy w laboratoriach medycznych – tłumaczy Maarten van As, odpowiedzialny za rozwój nowych rynków w LabVantage.

 

– Cyfryzacja medycznej diagnostyki laboratoryjnej i jej integracja z informatycznymi systemami szpitali, to niezwykle ważne wyzwanie, które stoi przed systemem opieki zdrowotnej, w krajach Europy Środkowej. Wchodząc w partnerstwo z LabVantage możemy, przyczynić się do realnej jakościowej zmiany w opiece zdrowotnej. Mamy także możliwość propagowania wykorzystania najnowszych technologii takich jak oprogramowanie Holo4Med przenoszące przyszpitalne laboratorium o całe dekady w przyszłość – mówi Robert Król, prezes zarządu Holo4Med.

 

Oprogramowanie LabVantage Medical Suite, którego dystrybutorem została polska spółka, zostało sprawdzone w ponad 50 szpitalach i placówkach opieki zdrowotnej na całym świecie. Laboratoryjny System Informacyjny (LIS) wspomaga pełną integrację danych oraz wspiera codzienną pracę laboratoriów m.in.: w zakresie przechowywania i analizy próbek. Wykorzystanie systemu pozwala na poprawienie efektywności oraz jakości pracy placówek zmniejszając przy tym liczbę błędów i ogólne koszty funkcjonowania danej jednostki. Partner Holo4Med – LabVantage Solutions funkcjonuje na rynku od ponad 35 lat dostarczając oprogramowanie dla laboratoriów i jednostek medycznych.