II Ekowyzwania

Poseł Robert Jagła (z lewej) patronuje II Konferencji Ekowyzwania. Pierwsza odbyła się w Hotelu Maria w Wałbrzychu

Poseł Robert Jagła (z lewej) patronuje II Konferencji Ekowyzwania. Pierwsza odbyła się w Hotelu Maria w Wałbrzychu

Eko gospodarka odpadami –  to wiodący temat drugiej konferencji z cyklu Ekowyzwania, organizowanej przez portal Ekopraktyczni oraz Uniwersytet Przyrodniczy, pod patronatem posła Roberta Jagły.

Eksperci z rodzimych uczelni i praktycy opowiedzą jak oszczędzać zasoby i tworzyć miejsca pracy w gospodarce odpadami. Konferencja odbędzie się 13 kwietnia we Wrocławiu.

– Jesteśmy przekonani, że rozwój gospodarczy musi odbywać z poszanowaniem przyrody, uwzględniając potrzeby zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń. Obok racjonalnego zarządzania zasobami naturalnymi i rozwoju odnawialnych źródeł energii powinniśmy jak największą uwagę skupić na edukacji ekologicznej społeczeństwa – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, redaktor naczelna portalu ekopraktyczni.pl, głównego organizatora konferencji Ekowyzwania.

13 kwietnia, podczas konferencji na Uniwersytecie Przyrodniczym, będzie można wysłuchać ekspertów związanych z ekologią z najlepszych wyższych uczelni i instytutów w Polsce, w tym z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wystąpią m.ni. autorytety, które zinterpretują najnowsze przepisy prawne i uregulowania ustawowe z Ministerstwa  Środowiska – Janusz Ostapiuk, Ewa Wolak – poseł na Sejm, a także Grzegorz Skrzypczak – prezes ElektroEko, Jerzy Ziaja – prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, dr inż. Jan den Boer oraz dr inż. Paweł Szyszkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego i Andrzej Sobolak – prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać–Oława.

Nie zabraknie też specjalizujących się w tematach związanych ochroną środowiska praktyków reprezentujących duży biznes i z sukcesem wprowadzający ekologiczne rozwiązania w biznesie (casy study).

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 w auli głównej Uniwersytetu Przyrodniczego i potrwa do godz. 15.00.

Patroni przedsięwzięcia:

* Robert Jagła, poseł na Sejm RP, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego,

* Ewa Wolak, poseł na Sejm RP.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: ziolkowska@ekopraktyczni.pl

Formularz do pobrania

Więcej informacji na portalu ekopraktyczni.pl.

(ANAG)

Powiązane artykuły