III OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – Podsumowanie

Prawdziwa ‚plaża’ na plażówce. Na zakończenie sezonu 28 sierpnia odbył się 3. Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej ‚Świdnica 2016’ organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pogoda dopisała aż nadto. Zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikiem ale też z przeszło 30-stopniowym upałem.

W przerwach między meczami uczestnicy turnieju mogli na szczęście skorzystać z basenu letniego. Mimo odbywających się w tym terminie innych turniejów we Wrocławiu i Dzierżoniowie frekwencja dopisała jak zwykle. W turnieju świdnickim zagrało 19 par męskich i 6 żeńskich tym razem w większości z naszego miasta i okolic. Nie zabrakło też przyjezdnych z Wrocławia, Legnicy, Jawora, Ząbkowic Śląskich. I po raz kolejny puchary wyjechały ze Świdnicy.

Wśród panów najlepsi okazali się zawodnicy z Wrocławia Patryk Nowak i Piotr Chełmowski, którzy w finale pokonali świdnicką parę Kacpra Pańczyka i Piotra Orzechowskiego. W finale pań Justyna Mróz i Aleksandra Deptuch z Jawora wygrały w dwóch setach ze świdnicką drużyną Aleksandrą Druciak i Pauliną Szymańską. Prawie ośmiogodzinny turniej zakończył się wręczeniem najlepszym parom pamiątkowych dyplomów, medali, pucharów oraz nagród rzeczowych. Na kolejne turnieje w Świdnicy będzie trzeba poczekać aż do czerwca przyszłego roku.

(MKO)

Powiązane artykuły