Inauguracja Sezonu Filmowego w Sokołowsku!

Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku może poszczycić się niesamowitą historią, która jest nierozerwalnie spleciona z biografią jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina – Krzysztofa Kieślowskiego. Ważne jest to, aby nie zaprzepaścić tego potencjału i na nowo ożywić to miejsce wspomnień i kinowych marzeń. Tak jak w przeszłości Zdrowie było źródłem filmowej edukacji i inspiracji dla wielu pokoleń, tak i teraz powinno służyć mieszkańcom Sokołowska i wszystkim przyjezdnym, każdemu zainteresowanemu bez wyjątków.

Taki jest nasz cel – zaproponować w repertuarze kino, które skłaniałoby do ważnych, ciekawych refleksji o minionym i współczesnym świecie, ale też dostarczało równocześnie – a może przede wszystkim – radości z samego aktu oglądania, ciepła i w wielu przypadkach humoru. I co najważniejsze – zachęcałoby publiczność do tego, aby stale do Zdrowia powracać i wyczekiwać kolejnych projekcji, niczym recept na szczęście i zadowolenie. (Diana Dąbrowska, Programerka Kinoteatru Zdrowie)

Dlatego też już 15 czerwca Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku zaprasza wszystkich chętnych na inaugurację sezonu filmowego w Sokołowsku, połączoną z reaktywacją Kinoteatru Zdrowie. Rdzeniem tego dnia będzie pokaz, na początek filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh, będącego opowieścią o jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek – Maud Lewis. Dla znających Sokołowsko taki wybór wyda się oczywisty, wszak to między innymi za sprawą równie imponującej artystki, Bożenny Biskupskiej, nasza miejscowość może poszczycić się tak bogatym życiem kulturalnym.

W programie wydarzenia:

15.00 – Specjalne spotkanie z Bożenną Biskupską połączone z oprowadzaniem (Sanatorium, Sala Multimedialna) 18.00 – Otwarcie Kinoteatru „Zdrowie” w Sokołowsku: przywitanie gości przez kuratorkę programu kinowego, Diana Dąbrowska 18.20 – Krótka niespodzianka filmowa dla widzów 18.30 – Pokaz filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh 20.30 – Afterparty dla gości (Kinoteatr „Zdrowie”)

AnPl

Powiązane artykuły