Kasiążka pt. „Opowiem Ci o zbrodni 2”

18 września nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa ukazała się kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki „Opowiem Ci o zbrodni” i programu TV emitowanego w telewizji Crime+Investigation Polsat. W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „pióra kryminalne” i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę.

Tym razem siedem opowieści i ośmioro autorów: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska.

Każdy z nich przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom i  opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co doprowadziło do tragedii. Autorzy zrobili to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaili swoich czytelników. Wstęp do książki napisał twórca  i prowadzący Magazyn Kryminalny 997 – Michał Fajbusiewicz.

Igor Brejdygant i zagadkowa śmierć młodego żeglarza. Czy to mogło być  samobójstwo? Wojciech Chmielarz, ślepa miłość i zabójca z portalu  randkowego. Max Czornyj i bestialskie czyny mordercy-zoofila. Marta  Guzowska i historia dwóch nastolatek: jedna chce umrzeć, druga – zabić.  Małgorzata i Michał Kuźmińscy o satanistach. Joanna Opiat-Bojarska o  porwaniu zakończonym zabójstwem oraz Katarzyna Puzyńska o czterech  zbrodniach, których podłożem była chora namiętność.

Autorzy rozmawiali z dochodzeniowcami, profilerami, psychologami,  kryminologami, seksuologami. Analizowali akta spraw. Musieli wejść w  nowe role: narratorów przedstawiających kulisy śledztwa i rozmawiających z ekspertami, których udział okazuje się niezwykle ważny dla przebiegu  opowieści, a zarazem gospodarzy telewizyjnego studia. Ta próba powiodła się znakomicie.

Jak można było nie zauważyć przyczajonego zła? Można było, bo  zbrodnia – jak pisze Chmielarz:

– „To cały proces. Skomplikowana  operacja, która została doprowadzona do perfekcji w wyniku toczących się  miliony lat procesów ewolucji. To pojedynek między łowcą a ofiarą.  Pojedynek, który właśnie się rozpoczyna, chociaż osoba, na którą polujesz,  jeszcze o tym nie wie”.

KaLu

Powiązane artykuły