Kazbek zdobyty!

Na szczycie góry Kazbek stanęli Magdalena Bany, Jacek Fabiś, Tadeusz Piotrowicz i Marcin Walewski. Zdobycie góry zimą w tak szybkim tempie to niewątpliwie wielki sukces polskich alpinistów. Grupa swój wysiłek dedykuje podopiecznym świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, które zajmuje się osobami terminalnie chorymi na nowotwory. Równocześnie do akcji jest prowadzona zbiórka pieniędzy.

Akcja Charytatywna – wejście na Kazbek trwa od 10 marca 2018 roku, kiedy to grupa, w której skład wchodzi dwóch świdniczan: Andrzej Sawicki oraz Marcin Walewski wyleciała z Polski do Gruzji. Tam z Tbilisi przetransportowała się do Kazbegi, skąd 12 marca wyruszyła z zamiarem zdobycia szczytu. Ekipa musiała zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, co opóźniło próbę ataku szczytowego o jeden dzień. Finalnie na szczyt drugiej najwyższej góry Gruzji zespół w składzie: Magdalena Bany, Jacek Fabiś, Tadeusz Piotrowicz i Marcin Walewski wyruszył o poranku 18 marca. O 14:45 czasu polskiego Polacy stanęli na szczycie. Niestety nie dołączył do nich kierownik wyprawy – Andrzej Sawicki, który od początku akcji zmagał się z chorobą. Uczestnicy rozpoczęli schodzenie, planowo do bazy w Kazbegi powinni dotrzeć 22 marca.

(PaPu)

Powiązane artykuły

Fot. użyczone | Akcja Charytatywna – wejście na Kazbek trwa od 10 marca 2018 roku, kiedy to grupa, w której skład wchodzi dwóch świdniczan: Andrzej Sawicki oraz Marcin Walewski wyleciała z Polski do Gruzji