Kolejne hektary pod inwestycje

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o kolejne tereny

Władze Bolesławca chcą przeznaczyć dla inwestorów 12 hektarów gruntów położonych w bezpośredniej bliskości węzła autostradowego A4 i A18. Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę 30 lipca. Tereny objęte opieką WSSE „INVEST- PARK” są szczególnie atrakcyjne ze względu na system ulg podatkowych. Małe firmy mogą liczyć na ulgi w wysokości 45 % poniesionych na inwestycję kosztów, lub 45 % 2-letnich kosztów zatrudnienia. Dla średnich to 35, a dla dużych do 25 %.

Tomasz Gabrysiak, pełnomocnik prezydenta Bolesławca d.s. inwestycji

Tomasz Gabrysiak, pełnomocnik prezydenta Bolesławca d.s. inwestycji:

-Pomysł powstał w związku licznymi pytaniami inwestorów o te grunty.Jeśli dojdzie do ich przyłączenia do WSSE, zostaną przekazane firmom logistycznym i świadczącym usługi związane ze składowaniem. Gmina Bolesławiec jest jedną z 44 lokalizacji „INVEST-PARKU”, zajmuje około 70 ha, z czego na zagospodarowanie czeka jeszcze około 50 ha. Wiele firm dokonało już wstępnych rezerwacji terenów.

 

 

 

 

Do tej pory na rozpoczęcie działalności w tym powiecie zdecydowało się 7 firm, przede wszystkim z branży samochodowej. Są wśród nich: Kegger, SRG Global Bolesławiec i Hoerbiger Automotive, którego założycielem był Hanns Hoerbiger – wynalazca znany z opatentowania w 1885 roku pierwszego samoczynnego zaworu.

Zainteresowanie bolesławieckimi terenami wzrosło w ciągu ostatniego półrocza, rekordowego z racji liczby wydanych przez WSSE zezwoleń na prowadzenie działalności w specjalnej strefie. Spośród 65 przedsiębiorstw, aż dwa zdecydowały się na inwestycje w tym rejonie.

(JuAn)

Powiązane artykuły