Kolejne kosze na nakrętki w Świdnicy

W Świdnicy stanęły kolejne dwa czerwone kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Pierwszy został zamontowany przy parkingu nad zalewem Witoszówka, a drugi stanął na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, przed wejściem na stadion. Sponsorami pojemników są świdniczanie – Małgorzata i Marek Podleśni.

Miasto zajęło się montażem koszy i będzie koordynować zbiórkę plastikowych nakrętek za ich pośrednictwem. Dochód z ich sprzedaży przekazywany będzie na rzecz osób potrzebujących. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia od organizacji charytatywnych bądź osób prywatnych, które wymagają wsparcia przez Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy pod numerem telefonu – 74 856 29 99 bądź elektronicznie pod adresem k.piotrowska@um.swidnica.pl.

– Chcemy, aby dochód ze sprzedaży nakrętek trafiał do jak największej liczby potrzebujących, dlatego też proponujemy system rotacyjny, w którym co kilka tygodni zmieniana będzie osoba na rzecz której prowadzona jest zbiórka. Przy koszach w kształcie serca będzie tabliczka z informacją dla kogo i do kiedy potrwa dana zbiórka. – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Efekt zbiórki zależeć będzie głównie od ilości zebranych w koszach plastikowych nakrętek. Im więcej nakrętek tym lepiej, bez względu na ich kształt czy kolor. Ważne, by do pojemników w kształcie serca nie wrzucać innych przedmiotów.

Pierwszy w Świdnicy kosz na nakrętki stanął 3 lipca przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland, niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów. Drugi od kilku dni stoi przy pawilonach handlowych przy ul. Zamenhofa 42.

MaJa

Powiązane artykuły