Kruk wygrywa ranking Giełdowa Spółka Roku

Dziennik „Puls Biznesu” wyłonił najlepsze podmioty w rankingu Giełdowa Spółka Roku. Na czele tej listy pojawiła się wrocławska firma Kruk. W pierwszej dziesiątce pojawiła się jeszcze inna firma z Dolnego Śląska.

Jury składające się ze 130 specjalistów od giełdy oceniło m.in. takie aspekty jak model biznesowy, kompetencje zarządu.

Po raz szesnasty dziennik „Puls Biznesu” stworzył ranking Giełdowa Spółka Roku. Przy jego tworzeniu udział wzięło 130 specjalistów giełdowych. Byli to analitycy, doradcy inwestycyjny, maklerzy oraz przedstawiciele funduszów. Podczas ankiety oceniano spółki w pięciu kategoriach: kompetencji zarządu, jakości produktów i usług, relacji inwestorskich, perspektyw rozwoju oraz sukcesu w 2014 roku.

Tegoroczna edycja rankingu została zdobyta przez wrocławska spółkę Kruk. W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem firma podskoczyła o cztery pozycje. Doceniono ją za oryginalną strategię i jakość usług, a także znakomite efekty: potrojenie przychodów i czterokrotne zwiększenie zysku netto w ostatnich pięciu latach. Jury doceniło także kadrę zarządzającą spółki.

Tuż za Krukiem miejsce zajęła odzieżowo-jubilerska Vistula Group oraz firma deweloperska Robyg. W pierwszej dziesiątce pojawił się też kolejny dolnośląski akcent, czyli firma Work Service.

Kruk jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej, a oddziały tej firmy są obecne w Niemczech, Rumunii, Czechach oraz Słowacji. Celem Kruka na najbliższe lata jest bycie jedną z trzech największych firm w Europie zajmujących się wierzytelnościami.

Powiązane artykuły