Lato w wałbrzyskiej Palmiarni

Dla aktywnych, dla miłośników roślin oraz pasjonatów historii… po zmroku – to lato będzie szczególnie gorące. W wałbrzyskiej Palmiarni zaplanowano na ten czas mnóstwo atrakcji. Tropikalny ogród pod szklanym dachem nazywany czasami najpiękniejszym bukietem dla księżnej Daisy jest dziś jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Azja w palmiarni – bonsai i zbroje samurajskie

Sztuka bonsai zachwyca swoją unikatowością, pięknem i perfekcją. Niezwykłe drzewka na wystawę w jednej z świeżo wyremontowanych szklarni w Palmiarni wybrał jej autor Piotr Czerniachowski. W azjatycki klimat wprowadzą odwiedzających samuraje pilnujący tej egzotycznej ekspozycji, którą można oglądać w godzinach otwarcia Palmiarni. Wstęp w cenie biletu.

Prezentowana aranżacja to autorska wystawa Piotra Czerniachowskiego – jednego z pierwszych propagatorów bonsai w Polsce, założyciela klubu Bonsai Polska i lidera Grupy Sudety Bonsai. Zdobył wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jest demonstratorem wielu zagranicznych wystaw, autorem filmów i artykułów, brał udział w różnych programach telewizyjnych. Ponadto Piotr jest specjalistą w projektowaniu orientalnych ogrodów. Był pierwszym Polakiem, który został zaproszony przez mistrza bonsai Salvatore Liporace do szkoły w Studio Botanico w Mediolanie w 2001 roku.

Palmiarnia wieczorową porą – zwiedzanie o 19:00

Tropikalne rośliny, egzotyczny klimat i niepowtarzalna miłosna historia… Tego lata warto się wybrać na wieczorny spacer w Palmiarni. Po zachodzie słońca zajrzymy do alei cytrusowej, odwiedzimy lemury i pawie, a przede wszystkim podzielimy się z Wami historią tego miejsca. Spędźcie piątkowe wieczory z przewodnicką opowieścią w tle.

Czas zwiedzania: 45 minut

Terminy:

  • 31 lipca, godz. 19:00

Ceny biletów:

  • 25 zł/ bilet normalny
  • 20 zł/ bilet ulgowy

Zakup biletów jest możliwy poprzez system sprzedaży online na www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach palmiarni w godzinach jej otwarcia.

Ważne informacje:

Przypominamy, że każdy uczestnik w trakcie zwiedzania musi obowiązkowo nosić maseczkę zasłaniającą nos i usta.

MaJa

Powiązane artykuły