LSSE z ciekawą ofertą inwestycyjną w Cannes

Nowe tereny inwestycyjne, trzy parki przemysłowe, dogodna komunikacja, a przede wszystkim dobrze wykształcona kadra pracowników – te i więcej atutów prezentuje Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na międzynarodowych targach MIPIM. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektora nieruchomości i infrastruktury na świecie. MIPIM to kluczowe wydarzenie rynku nieruchomości, terenów inwestycyjnych, czy też branży hotelarskiej.

Wydarzenie zgromadziło 23 000 osób z blisko 80 krajów.

– Polska jest bardzo dobrym miejscem do prowadzenia inwestycji, co potwierdza duży biznes obecny tutaj, w Cannes. Targi MIPIM to doskonała okazja do zaprezentowania oferty również stref ekonomicznych, dlatego cieszy ich mocna reprezentacja. Dolny Śląsk ma nie tylko dobrze przygotowane, ale też świetnie skomunikowane tereny inwestycyjne, dlatego tym bardziej ważna jest obecność na wydarzeniu we Francji również Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – mówi Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, który na MIPIM reprezentuje Rząd RP.

– MIPIM 2023 to szansa na znalezienie nowych kontrahentów z całego świata oraz zaprezentowanie im możliwości inwestycyjnych w Polsce, na Dolnym Śląsku, a szczególnie na obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tych też powodów postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Cieszymy się, że wspólnie z innymi partnerami współtworzymy polski pawilon. – dodaje Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Największą wartością takich wydarzeń są liczne spotkania z przedsiębiorcami i instytucjami reprezentującymi zagraniczne firmy. To także szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i przedstawienia oferty ukazującej potencjał spółki. LSSE działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 82 inwestorów z wielu zakątków świata, ok. 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Warto dodać, że Dolny Śląsk, w tym miasta i gminy z terenu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to najwięksi beneficjenci piątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów w zakresie Rozwoju Stref Przemysłowych. Dolnośląskie samorządy otrzymały na rozwój stref przemysłowych 1 mld 300 mln zł. Samorządy z LSSE otrzymały z programu rekordowe 917 mln zł. Dzięki temu kolejne tereny będą dostępne dla inwestorów, a te LSSE prezentuje w Cannes. Do dyspozycji są trzy nowoczesne parki przemysłowe w Głogowie, Lubinie i Środzie Śląskiej/Miękini. Łączna powierzchnia przeznaczona na parki to ponad 1000 ha (Głogów – 330 ha, Lubin – 400 ha, Środa Śląska/Miękinia – 300 ha). To tereny, na których strefa chce zgromadzić przedsiębiorstwa oraz placówki naukowo-badawcze wspierające rozwój technologii i przedsiębiorczości. Będą to też potencjalnie nowe miejsca pracy i obszary inwestycyjne.

– Nasze zadanie jest proste, chcemy ułatwić proces inwestycyjny na terenie LSSE. Tak więc doradzamy i pomagamy przedsiębiorcom na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Przyciągamy nie tylko doskonałą lokalizacją i komunikacją, wykwalifikowaną kadrą, ale też ulgami. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje na terenie LSSE mogą liczyć na zwolnienie z podatku CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat. – zachęca Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To wszystko wyraźnie pokazuje, że zarządzający wcielają w życie hasło: LSSE – „Strefa Twoich Możliwości”.

MaJa

Powiązane artykuły