„Malwa” ma wyzwolić przedsiębiorczość Polek

Ponad 300 kobiet z Dolnego Śląska wzięło udział w Projekcie „Malwa”, który odbył się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Przedsiębiorcze panie spotkały się z projektantką Joanną Przetakiewicz, wiceminister gospodarki Iloną Antoniszyn-Klik, prezes WSSE „Invest-Park” Barbarą Kaśnikowską oraz Ewą Mańkowską, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Projekt „Malva”, który ma pomóc w wymianie doświadczeń, poszukiwaniu inspiracji, a także udzielić wsparcia w założeniu, bądź rozwinięciu własnego biznesu.

Konferencja zapoczątkowała cykl spotkań, które mają za zadanie odtworzyć tradycję pracy rękodzielniczej w Polsce, niegdyś bardzo popularnej, a dziś nieco zanikającej.

– Projekt „Malwa” ma pobudzić energię Polek do wzięcia inicjatywy w swoje ręce – mówi Ilona Antoniszyn – Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. – W naszym kraju jest wiele wspaniałych kobiet w małych miasteczkach i miejscowościach, posiadających ogromny potencjał, który trzeba tylko wyzwolić do działania, przedsiębiorczości.

Już pierwsza konferencja zgromadziła ogromną rzeszę uczestniczek.

– Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – przyznaje Ilona Antoniszyn-Klik i dodaje: 300 uczestników konferencji i 100 uczestniczek warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez Joannę Przetakiewicz, to obiecujący początek tej inicjatywy, która mamy nadzieję, będzie się dynamicznie rozwijać na terenie całego kraju.

Podczas konferencji uczestniczki dowiedziały się jak i skąd pozyskać pieniądze na rozwinięcie własnej firmy, poznały źródła sukcesów biznesowych kobiet oraz przekonały się, że współpraca z projektantami mody to nie abstrakcja, a realna możliwość i szansa.

Na koniec dla wybranej setki pań odbyły się inspirujące i nowatorskie warsztaty „Moje szydełko dla kreatorów mody”.

– Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest sprawna organizacja i dobre chęci, aby wyzwolić w tych wyjątkowych kobietach ukryte talenty – uważa Joanna Przetakiewicz, właścicielka modowej marki „La Mania”. – Najbardziej wartościowa firma odzieżowa świata ZARA wyrosła z chałupnictwa. Sukces z takich akcji jest więc możliwy i u nas, potrzeba tylko osób z ogromną determinacją, które nie poddadzą się po chwilowych przeciwnościach i są nastawione na sumienną pracę.

Konferencję, która odbyła się 19 marca w Bolesławcu, poprowadziła autorka i prowadząca programy dla kobiet aktywnych w TVP – Mariola Bojarska-Ferenc, trenerka fitness, dziennikarka i producentka filmowa.

(piw)

fot. użyczone

Powiązane artykuły