Marynarska Business Park przystępuje do certyfikacji WiredScore

Marynarska Business Park, warszawski kompleks biurowy z portfela PineBridge Benson Elliot, zarządzany przez Syrena Real Estate, jako jeden z pierwszych w naszym regionie wszedł na drogę certyfikacji WiredScore, oceniającej standard łączności cyfrowej nieruchomości komercyjnych. Wraz z tym wdrożeniem, PineBridge Benson Elliot wraz z Syrena Real Estate zostali jednym z pierwszych w Polsce partnerów programu certyfikacji WiredScore.

Realia pracy w czasie pełzającej pandemii bardzo mocno wpłynęły zarówno na branżę nieruchomości, jak i całe społeczeństwo. W największym stopniu dotyczą one coraz wyższych wymagań wobec dostępności cyfrowej. WiredScore to organizacja stojąca za certyfikatami WiredScore i SmartScore, cenionymi na całym świecie systemami oceny łączności cyfrowej dla nieruchomości, które są źródłem wytycznych w zakresie projektowania i promowania budynków z wysoce efektywną łącznością cyfrową.

– Ocena jakości funkcjonowania oraz standardu systemów łączności cyfrowej jest dziś jednym z kluczowych czynników, branych pod uwagę i wnikliwie analizowanych przy wyborze nowego biura – komentuje Witold Zatoński, partner i założyciel Syrena Real Estate i dodaje – Rozpoczynamy przygotowanie do uzyskania Certyfikatu WiredScore dla kompleksu Marynarska Business Park, ponieważ jest on najlepszym przewodnikiem w tym zakresie i pozwala porównywać nieruchomości ze sobą i wybierać te, które odpowiadają najbardziej rozbudowanym potrzebom.

Uzyskanie certyfikatu WiredScore dowodzi gotowości obiektu do zastosowania najwyższych technologicznych rozwiązań i wymagań najemców w tym zakresie. Dla lepszego zrozumienia potrzeb użytkowników, organizacja ściśle współpracuje zarówno z deweloperami jak i najemcami, by doskonalić, monitorować i promować łączność cyfrową w istniejących budynkach i planowanych inwestycjach.

Audytorzy w ramach programu certyfikacji zwrócą uwagę na takie elementy jak możliwość zapewnienia najemcom wyboru oferty od wielu dostawców usług telekomunikacyjnych, dostępność alternatywnych wejść zasilających budynek w energię oraz możliwość podłączenia zewnętrznego mobilnego źródła zasilania w celu zapewnienia stabilności połączenia telekomunikacyjnego.

Z uwagi na strategiczną lokalizację, ekspozycję, infrastrukturę dostępną w budynku, jak i uzyskane zezwolenia, Marynarska Business Park jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających najemców w zakresie łączności i telekomunikacji.

Oprac. IKry

 

Powiązane artykuły