Mentoring Walk po raz pierwszy we Wrocławiu

To już ostatnie dni zapisów na Mentoring Walk, który we Wrocławiu odbędzie się po raz pierwszy (28 września, CitySpace Aquarius Wrocław). Głównym punktem programu jest spacer, podczas którego mentor dzieli się ekspercką wiedzą i doświadczeniami z osobą, która chce rozwijać swoją karierę w biznesie.

Mentoring Walk jest wydarzeniem inspirowanym działaniami międzynarodowej organizacji Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright – pierwsza dama Ameryki i była sekretarz stanu. Idea Mentoring Walk opiera się na tworzeniu przestrzeni dla liderek i liderów do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji i ciągłego rozwoju. Jednocześnie jest to doskonała okazja do poznania przedstawicieli lokalnych organizacji biznesowych. 28 września 2019 roku Mentoring Walk po raz pierwszy w historii zostanie zorganizowany we Wrocławiu. Gospodarzem wydarzenia jest CitySpace – przestrzeń serwisowanych powierzchni biurowych nowej generacji w biurowcu Aquarius Business House przy ul. Swobodnej.

Biznesowy spacer po Wrocławiu

Mentoring Walk to spotkanie mentorów z mentees. Mentorzy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, pracujący na stanowiskach zarządzających w firmach z różnorodnych branż. To osoby, które w biznesie osiągnęły sukces i chcą podzielić się wiedzą z innymi. Są to biznesmeni, menadżerowie, osoby ze świata akademickiego czy pracownicy korporacji, którym udało się wspiąć na wysoki szczebel w hierarchii.

– Nasi mentorzy inspirują do działania i wspierają odkrywanie potencjału u innych, jednocześnie wzbogacają się o nowe umiejętności – wyjaśnia Anna Berczyńska, organizatorka premierowej wrocławskiej edycji Mentoring Walk.

Z kolei mentees to osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności oraz rozwijać swoją karierę zawodową. Podczas spotkania z mentorem budują relacje i mają szansę spojrzenia na siebie z zupełnie innej perspektywy.

– Dla jednych spotkania z mentorem były impulsem do wprowadzenia zmian w swoim życiu, dla innych upewnieniem się, że podążają właściwą ścieżką i pracują nad udoskonalaniem jej – wyjaśnia Anna Berczyńska.

Organizatorzy dobierają mentorów i mentees w pary na podstawie informacji pozyskanych od nich na etapie zgłoszeń. W dniu wydarzenia na początku spotkają się wszyscy, aby wysłuchać mowy motywacyjnej i wziąć udział w warsztatach rozwojowych. To idealna okazja do nawiązania sieci kontaktów. Następnie dobrane wcześniej pary idą na spacer, podczas którego mentor dzieli się z mentee wiedzą i doświadczeniem. Odpowiada na jego pytania, rozwiewa wątpliwości i motywuje. Po spacerze zaplanowano część integracyjną – koncert kwartetu smyczkowego Chilla Quartet.

W pierwszej edycji Mentoring Walk Wrocław spotka się około 15 par. Zapisy dla mentee trwają do 9 września na stronie wydarzenia. Osoby, którym nie uda się dobrać mentora, trafią na listę oczekujących. Jedną z mentorek została Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace Wrocław, która na stanowiskach zarządzających pracuje od kilkunastu lat.

– Bardzo się cieszę z zaproszenia, ponieważ idea Mentoring Walk doskonale wpisuje się w nowoczesną filozofię prowadzenia nowoczesnej przestrzeni CitySpace – mówi Magdalena Śnieżek. – Założeniem projektu jest wzajemnie wspieranie się liderów i osób, które starają się o awans, ale mają różnorodne trudności z przebiciem się czy udowodnieniem swoich umiejętności. W naszej przestrzeni pracuje wielu liderów i zdolnych osób, dlatego CitySpace to doskonałe miejsce na organizację tego typu wydarzeń – dodaje.

MaJa

Powiązane artykuły