Minieuroland zaskoczył wszystkich na Gardenii!

Park Miniatur Minieuroland w dniach 2-4 marca uczestniczył w Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Dlaczego atrakcja turystyczna znalazła się wśród przedstawicieli branży ogrodniczej? Odpowiedzią na to pytanie jest organizowana przez Minieuroland cykliczna impreza ogrodniczo-florystyczna „Festiwal Kwiatów Minieuroland”, trwająca przez pełne 5 miesięcy od czerwca do października. Oficjalne otwarcie festiwalu przepełnione feerią barw, wrażeń i emocji odbędzie się w pierwszy weekend wakacji w dniach 24-25 czerwca 2017.

Podczas Gardenii stoisko Parku Miniatur z Kłodzka tonęło w kwiatach i zachwycało oryginalnym pomysłem na ogrodową aranżację. Uczestnicy targów mieli okazję zobaczyć przyrodę w najszlachetniejszej oprawie. Mogli podziwiać oryginalny biały fortepian i wypływającą spod jego podświetlonych klawiszy wodę. Wielobarwne kompozycje kwiatowe wydobywające się z wnętrza instrumentu sprawiały, że w ich wyobraźni rozbrzmiewały przyjemne i nastrojowe dźwięki a zestawienie i różnorodność nut zapachowych komponowały niepowtarzalną melodię, która na długo pozostanie w ich pamięci. Kwiatowa aranżacja była ucztą dla wszystkich zmysłów.

Uczestnicy targów, którzy odwiedzili wystawę Minieurolandu otrzymali pierwszy uśmiech wiosny, czyli piękną prymulkę. W ciągu 3 dni rozdano ponad 3 000 kwiatów, stanowiących zapowiedź kwiatowej imprezy w Minieurolandzie. Podczas Festiwalu Kwiatów w parku dokonuje się ponad 50 000 nasadzeń kwiatów jednorocznych, tworzących fantazyjne i wielobarwne kompozycje. Wydarzenie zachwycająca niepowtarzalnym charakterem, inspiruje i dostarcza dużo kreatywnych pomysłów na aranżację własnych ogrodów.

Powiązane artykuły