Misja gospodarcza do Algierii

Według algierskich statystyk celnych w 2015 r. polsko-algierskie obroty handlowe osiągnęły wartość 521,4 mln dol., w tym polski eksport – 494,8 mln dol. i import – 26,6 mln dol. Realizowany w Algierii pięcioletni program inwestycji publicznych na lata 2014-2019 stwarza perspektywy dla polskich firm na współpracę z algierskimi partnerami, dlatego Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza polskie firmy do udziału w misji gospodarczej do Algierii.

Misja odbędzie się w dniach 29 maja – 2 czerwca 2016 r. Organizują ją Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze oraz Ambasadą Algierii w Warszawie. Misji będzie przewodniczył Radosław Domagalski-Łabędzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG od wielu lat organizuje cyklicznie w Algierii i w Polsce z udziałem algierskich partnerów, w tym Algierskiej Izby Handlowo-Przemysłowej – CACI, algierskich regionalnych izb gospodarczych i konfederacji algierskich przedsiębiorców.

Program misji przewiduje udział w Polsko-Algierskim Forum Biznesu w Algierze oraz w Oranie, spotkaniach b2b z partnerami algierskimi, przeprowadzenie indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami algierskich firm zainteresowanych wymianą handlową z przedsiębiorstwami z Polski podczas wielobranżowych Międzynarodowych Targów w Algierze – FIA 2016 r. na polskim stoisku informacyjno-promocyjnym oraz udział w spotkaniach z przedstawicielami administracji rządowej, instytucji oraz organizacjami samorządu gospodarczego

algieriaWśród atutów rynku algierskiego należy podkreślić wysoki poziom rezerw dewizowych (140 mld USD), duże potrzeby w praktycznie każdej dziedzinie gospodarki, stabilizację polityczną, wysoki poziom bezpieczeństwa wewnętrznego i bardzo życzliwy stosunek algierskich władz, przedsiębiorców i obywateli do Polski, polskich firm i do Polaków. Od kilkunastu lat Algieria realizuje ambitny i bardzo szeroki program rozwoju infrastruktury i modernizacji gospodarki, którego celem jest unowocześnienie i rozbudowa wszystkich dziedzin życia społeczno-gospodarczego. Stwarza to wysoki potencjał rozwoju dla polskiego eksportu know-how, usług i towarów, także w wyniku silnego uzależnienia algierskiej gospodarki od importu.  Perspektywiczne branże współpracy polsko-algierskiej to m.in.:

  • budownictwo (prace budowlane i roboty publiczne, technologie, maszyny i materiały budowlane  i wykończeniowe, renowacja zabytków, rozwój bazy turystyczno-hotelowej),
  • opieka zdrowotna (budowa i wyposażenie szpitali, dostawa sprzętu medycznego, wspólna produkcja leków, turystyka medyczna),
  • przemysł rolno-spożywczy (linie i urządzenia do przetwórstwa płodów rolnych i produkcji artykułów spożywczych),
  • sektor maszynowy, elektrotechniczny, motoryzacyjny (podwykonawstwo na potrzeby przemysłu głównie poprzez uruchamianie w Algierii montowni, w tym montowni ciągników i maszyn rolniczych),
  • ochrona środowiska (recycling, stacje oczyszczania wody, technologie energooszczędne),
  • dostawy towarów i usług dla sektora ropy, gazu i energetyki,
  • meble i sprzęt AGD, oświetlenie.

Możliwości współpracy gospodarczej między Polską i Algierią istnieją zarówno dla dużych firm, jak również dla małych i średnich przedsiębiorstw z obu krajów.

Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Algierii. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami algierskich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą  z przedsiębiorstwami z Polski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line. Szczegóły na kig.pl.

(ANAG)

Powiązane artykuły