Misja gospodarcza do Tel-Awiwu i do Jerozolimy

Izba Handlowa Silesia zaprasza polskie firmy do udziału w misji do Tel-Awiwu i do Jerozolimy, która odbędzie się w terminie 17-22 kwietnia 2016 roku.

W trakcie misji do Izraela każdy z jej uczestników odbędzie spotkania indywidualne B2B ze swoimi izraelskimi odpowiednikami wytypowanymi według wskazań zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Dlaczego Izrael?

W sektorze tzw. tradycyjnej gospodarki Izrael jest drugim – w krajach regionu Bliskiego Wschodu oraz Afryki Płn. – partnerem handlowym, biorąc pod uwagę wartość obrotów towarowych oraz znaczną nadwyżkę handlową, w sektorze hi-tec obserwuje się znaczący wzrost współpracy pomiędzy firmami polskimi oraz izraelskimi (IT/ICT, telekomunikacja, biotechnologia, biomedycyna, technologie środowiskowe, w tym OZE, nanotechnologia). Poza tym umowa stowarzyszeniowa z UE powoduje, że wymiana handlowa opiera się na zasadach wolnego handlu. Obserwujemy coroczny wzrost eksportu firm Polskich oraz stabilność i przewidywalność wymiany handlowej.

Przykładowe branże i grupy towarowe o największym udziale lub potencjale eksportowym:

– produkty elektromaszynowe, urządzenia mechaniczne i elektryczne w tym między innymi: podwozia dla pojazdów samochodowych, aparatura do telefonii przewodowej, aparatura medyczna, maszyny i urządzenia – rolnictwo, infrastruktura, budownictwo, pojazdy samochodowe osobowe i towarowe, akumulatory, części zamienne i komponenty dla motoryzacji, kable elektryczne i energoelektryczne;

– produkty rolno-spożywcze, w tym m.in.: napoje, wody mineralne, mięso wołowe, słodycze, czekolada, przetwory spożywcze, cukier, pieczywo, zdrowa i ekologiczna żywność, mrożone owoce i warzywa, produkty ziemniaczane;

– wyroby przemysłu chemicznego, w tym m.in. leki, kosmetyki, podpaski, pieluchy, preparaty do higieny jamy ustnej;

– artykuły gospodarstwa domowego;

– produkty przemysłu drzewnego (w tym meble) oraz  papierniczego;

– sprzęt oraz urządzenia i akcesoria budowlane;

– metale i wyroby z nich, w tym m.in. profile stalowe kęsy, srebro i cynk oraz surowce

Szczegóły programowe misji do Tel-Awiwu i Jerozolimy:

http://www.scc.org.pl/CMS/IZRAEL2016/Izrael2016.html

Dotacje na działania proeksportowe

Informujemy również, że rozpoczął się okres podziału środków przeznaczonych na wsparcie polskiego eksportu w ramach nowego budżetu UE, ostatniego tak dużego budżetu dla Polski. Programy unijne obejmują wsparcie działań proeksportowych firm polskich na wszystkie kraje świata, a środki przeznaczone na ten cel przekraczają kilkaset milionów euro.

– Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu oraz licznym kontaktom zagranicznym nasz zespół jest w stanie zaoferować Państwu wsparcie na wybranych przez Państwa rynkach lub wybór rynków przez nas uznanych za najbardziej atrakcyjny dla Państwa produktów i usług – zachęcają organizatorzy misji.

Misja do Iranu

Zapraszamy również firmy polskie do Iranu, który po zniesieniu sankcji przeżywa renesans w każdej właściwie branży.

Szczegóły misji do Iranu:

http://www.scc.org.pl/CMS/IRAN/Iran2016.html

(ANAG)

 

Powiązane artykuły