Nabór wniosków do proekologicznego programu Eko-starter

Greenpeace rozpoczął nabór do programu Eko-starter, którego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane przez fundację (maksymalnie 5 tys. zł), a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca br., a regulamin programu znajduje się na stronie www.eko-starter.pl. Uwaga! Uczestnicy projektu muszą być pełnoletni, poza tym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

W myśl zasady „Myśl globalnie – działaj lokalnie” Greenpeace chce wesprzeć początkujących animatorów i animatorki, którzy mają ciekawe pomysły na działania proekologiczne w swoich miejscach zamieszkania. Pod uwagę brane będą przede wszystkim projekty oparte na współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, które będą pobudzały lokalne społeczności do działania, a w rezultacie zmierzały do wprowadzania realnych zmian w postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska.

– Eko–starter powstał po to, żeby umożliwić realizowanie działań wszystkim tym, którzy mają pomysły na przeprowadzenie projektów w swojej społeczności. Chcemy podjąć współpracę z przyszłymi animatorami i animatorkami, którzy chcą połączyć swoje pasje i zainteresowania z efektywnym działaniem, ale do realizacji projektu potrzebują wsparcia merytorycznego i finansowego –mówi Katarzyna Mamos, koordynatorka wolontariatu w Greenpeace Polska.

Organizatorzy podkreślają, że czekają na zgłoszenia nietypowe, prezentujące oryginalne rozwiązania, z potencjałem kontynuacji działań i szerzenia wiedzy na podane tematy w niestandardowy i angażujący sposób.

– Chcemy, aby animatorzy inspirowali i porywali do działania jednostki i grupy, dzięki którym zmiana myślenia o potrzebie ochrony środowiska stanie się możliwa. Czekamy na wytrwałych pasjonatów, którym praca w grupie przynosi satysfakcję i mobilizuje do podejmowania dalszych kroków i rozwoju – mówią organizatorzy programu Eko-starter.

Uczestnicy i uczestniczki programu wezmą udział w szkoleniach, podczas których dowiedzą się jak planować i realizować działania na rzecz ochrony środowiska i  dopracują swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów.

greenpeace

Zgłoszenia do programu Eko-starter można nadsyłać do 31 marca 2014 roku. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 5000 zł. Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.eko-starter.pl.

(ANAG)

Powiązane artykuły