Narodowe Centrum Innowacji we Wrocławiu?

Już tylko trzy miesiące pozostały do momentu ogłoszenia, gdzie powstanie Start In Poland, czyli Narodowe Centrum Innowacji. Właśnie ruszyła akcja, która ma pomóc w ściągnięciu tego projektu na Dolny Śląsk.

Wrocławski magistrat apeluje by wykorzystać potencjał do budowania gospodarki opartej na wiedzy.

Start In Poland to projekt, który został zapowiedziany przez Radę ds. Innowacyjności, a na jego czele stoi wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. W składzie znajdują się także ministrowie kultury, nauki, cyfryzacji i skarbu.

Przedstawiciele rady przekonują, że innowacje mogą powstawać nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale także w małych firmach technologicznych. W tym celu powstaje Start In Poland, który ma wykorzystywać potencjał finansowy i potrzeby rozwojowe spółek skarbu państwa oraz średnich i dużych firm z polskim kapitałem.

Za niecałe sto dni rząd wskaże miejsce, w którym Narodowe Centrum Innowacji Start In Poland powstanie, poznamy wysokość funduszu i ogłoszone zostaną pierwsze konkursy.

We Wrocławiu właśnie rozpoczyna się akcja, która ma cel ściągnąć Start In Poland do stolicy Dolnego Śląska. Urzędnicy przekonują, że przyniesie to same korzyści dla miasta i mieszkańców. W tym celu można podpisać petycję, która znajduje się pod tym adresem.

 

Powiązane artykuły