Newind kupuje wrocławski software house

Grupa kapitałowa Newind powiększa się o kolejny nabytek. Jest to Look4app Sp. z o.o., czyli firma specjalizująca się w tworzeniu szytego na miarę oprogramowania w technologiach: Java, .NET i PHP.

Wrocławski software house zapewnia wsparcie najwyższej klasy ekspertów w projektach klientów oraz wynajmuje specjalistów na zamówienie.

Do tej pory Look4App miało w swoim portfolio takie projektu jak m.in. produkty wspierające procesy rekrutacji, portale B2B oraz narzędzia do analizy Big Data. Spółce Look4App zaufali już m.in.: Coface, Ultimo, BEKO, Hays, startupy z Polski i zagranicy.

– Z Newindem współpracowaliśmy już od wielu miesięcy. Dołączenie do grupy umożliwi nam otwarcie się na rynek public oraz większą ekspansję za granicą. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie naszego partnera z zakresu rozwiązań integracyjnych – mówi prezes zarządu Look4App, Bartosz Robaszewski

Ta inwestycja pozwoli Newind wzbogacić się o kolejne specjalistyczne usługi programistyczne. Cała grupa skorzysta na synergii i wspólnych doświadczeniach. W ramach zakupu wrocławskie przedsiębiorstwo weszło w posiadanie 51% udziałów nowego podmiotu.

– To zwieńczenie długotrwałych rozmów i negocjacji zmierzających do budowy szerokiej i atrakcyjnej oferty dostosowanej do wciąż zmieniającego się rynku IT. Wytwarzanie własnego oprogramowania to część strategii naszej spółki, którą realizujemy konsekwentnie od 5 lat – mówi Dariusz Gajewski, prezes zarządu Newind

Newind zajmował się kompleksowym podejściem do usług IT. Firma jest zdobywcą wielu branżowych nagród, w tym Dolnośląskiego Gryfa za innowacyjność. Zakup udziałów w spółce Look4app jest naturalnym krokiem w obranym kierunku rozwoju. Dzięki niemu poszerza swoją ofertę o know-how z zakresu wytwarzania wysoko specjalistycznego oprogramowania.

(KrzKr)

Powiązane artykuły