Nowa inwestycja Bouygues Immobilier w Warszawie

Francuski deweloper ogłosił nową inwestycję w Warszawie. Bouygues Immobilier Polska wybuduje Aparté Mokotów w atrakcyjnej lokalizacji. Mieszkania są już dostępne w sprzedaży i zostały zaprojektowane pod kątem rodzin, a także par szukających własnych „M” na start.

Aparté Mokotów powstanie przy ul. Polskiej, w zacisznej części Mokotowa. Dojazd do centrum ułatwia pobliska ul. Czerniakowska i kilka arterii prowadzących do Śródmieścia. W pobliżu przebiega też Trasa Siekierkowska, która ułatwia dojazd w kierunku innych części Warszawy – w tym Pragi lub Okęcia – a także szybki wyjazd z miasta.

 

W pobliżu Wisły

Niedaleko Aparté Mokotów znajdują się tereny zielone nad Wisłą, jak również plaża. Ten fragment lewego wybrzeża rzeki jest szczególnie malowniczy. O tym, jak wartościowa jest zieleń w okolicy, świadczy fakt, że właśnie tutaj przebiega ścieżka przyrodnicza „Wisła warszawska”. Przestrzeni do rekreacji na pewno więc nie zabraknie, również dla osób ceniących jogging czy jazdę na rowerze.

Ta część Warszawy charakteryzuje się kameralnością, pomimo tego, że leży niedaleko centrum i w odległości niespełna 3 km od Łazienek Królewskich. Kameralność podkreśla niewysoka zabudowa. Dominują tu domy jednorodzinne, przez co okolica nabiera spokojnego charakteru.

Lokalizacja zapewnia ciszę i spokój, a równocześnie bliskość centrum, wraz z bardzo dobrym dojazdem. Mieszkając tu, można więc swobodnie korzystać z doskonale rozwiniętej oferty handlowej, usługowej czy edukacyjnej serca Warszawy. Jesteśmy przekonani, że to miejsce jest szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia rodzin z dziećmi lub osób planujących założenie rodziny, które poszukują zacisza w pobliżu centrum stolicy. To dlatego projekt został przygotowany właśnie z myślą o takich osobach – opisuje Aparté Mokotów Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

 

 Kameralnie i z przestrzenią prywatną

Pod względem architektonicznym inwestycja świetnie wpisze się w okolicę. Niskie nowe budynki będą wysokością pasowały do sąsiednich. Zaprojektowano w nich 92 mieszkania. Większość z nich to lokale dwupokojowe (od 39 do 53 mkw.) oraz trzypokojowe (od 52 do 68 mkw.).

Mieszkania dwupokojowe mają tu większą powierzchnię niż w przypadku typowych lokali inwestycyjnych na wynajem. Ten fakt oraz bardzo udane układy sprawiają, że są to doskonałe mieszkania na start dla par, jak również docelowe – podkreśla Cezary Grabowski.

 

W Aparté Mokotów do wyboru jest również 17 dużych, komfortowych mieszkań czteropokojowych o powierzchni od 84 do 115 mkw. Właściciele będą mieli do dyspozycji bardzo duże balkony – o powierzchni do 17 mkw. Na parterze zaplanowano ogródki o metrażu nawet do 224 mkw.

Mieszkańcy parterów zyskają naprawdę dużą, dodatkową powierzchnię zieloną. Dostępność takiej otwartej prywatnej przestrzeni, czy to w postaci balkonu, czy właśnie ogródka, to element, na który kupujący bardzo często zwracają dziś uwagę – dodaje Cezary Grabowski.

Większość mieszkań trzypokojowych i czteropokojowych to lokale dwustronne, a niektóre nawet trójstronne. Część mieszkań dysponuje dwiema łazienkami, a poza tym: dodatkowymi toaletami, pralniami lub garderobami. Zaprojektowano mieszkania z aneksami kuchennymi, jak i z osobnymi kuchniami. Dla wygody mieszkańców w każdej klatce znajdzie się winda. W ramach inwestycji przewidziano 93 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej.

 

Ekologia i well-being

Standardem w projektach dewelopera stają się rozwiązania z zakresu ekologii i well-being. Nie zabraknie ich także w tej inwestycji. Na dachach zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne służące do zasilania części wspólnych. Nawierzchnia dachu będzie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynku latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Na terenie inwestycji zamontowany zostanie system retencji wody opadowej, która będzie używana do podlewania terenów zielonych na osiedlu. Pozostała część wody opadowej będzie – w trosce o środowisko naturalne – odprowadzana do gruntu na obszarze inwestycji. Kolejnym ukłonem w stronę natury będą budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów pożytecznych, a także rodzime gatunki roślin, które zostaną posadzone na terenie inwestycji. Z kolei rozwiązania z zakresu well-being to: zadaszone stojaki na rowery, pomieszczenie na wózki oraz paczkomat do wyłącznej dyspozycji mieszkańców Aparté Mokotów.

 

Bouygues Immobilier Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas ukończył 51 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a także oddał do użytku ponad 7200 mieszkań.

 

Oprac.(JuNie)

Powiązane artykuły