Nowe logo świdnickiego hospicjum

Pierwszym krokiem była zmiana adresu i przeprowadzka. Nowe miejsce, większe możliwości i perspektywy rozwoju. Lepsze warunki zarówno dla pracowników, jak i dla  podopiecznych. Stowarzyszenie Hospicjum Świdnica działa od wielu lat, jednak dopiero teraz do wizerunku dodano symbol, który określać będzie jego działalność.

– Znak jest prosty, tak jak proste jest to, co robimy. Drzewo jest symbolem uniwersalnym i wielokulturowym, a jego znaczenie jest czytelne niemal w każdej kulturze i religii. Jako najpotężniejsza roślina jest przede wszystkim symbolem wzrostu, odnowy, energii i sprawiedliwości, i w tym metaforycznym sensie ujmuje sens istnienia. W tradycji chrześcijańskiej symbol drzewa łączony jest przede wszystkim z drzewem życia, przymierzem pomiędzy Bogiem i ludźmi. Dla wielu jest też symbolem rodziny – korzenie wrastające w ziemię symbolizują przodków, natomiast gałęzie i liście są zapowiedzią przyszłych pokoleń. – mówi Joanna Gadzińska prezes Hospicjum w Świdnicy.

– Dla nas ten znak jest symbolem stałości i trwania przy tych, którzy są na ostatnim etapie życia. Zapewnienie opieki w hospicjum oznacza przede wszystkim walkę z bólem, zapewnienie komfortu i wsparcia zarówno chorym, jak i ich bliskim. To czas poświęcony na towarzyszenie choremu, na rozmowę z nim oraz z jego rodziną. Hospicjum to też życie. Przede wszystkim godne. I to jest właśnie nasz cel – dodaje.

AnPl

Powiązane artykuły