Nowi najemcy na dworcu Wrocław Główny

Na wrocławskim dworcu głównym przez długi czas PKP miało problem ze znalezieniem pełnej obsady na wszystkie obiekty. Sytuacja powoli się zmienia.

W chwili obecnej stopień komercjalizacji dworca wynosi ponad 90 procent. Wolne są tylko dwa małe lokale na parterze.

Już niedługo na dworcu Wrocław Główny pasażerowie będą mogli zakupić prasę lub książki w salonie EMPiK, a także skorzystać z asortymentu apteki Dr Zdrowie. Przedstawiciele PKP informują, że najemców znalazły też lokale we wschodniej i zachodniej części obiektu.

Od początku roku zarządca obiektu podpisał sporo umów, dzięki czemu zostały otwarte takie lokale jak McDonald`s, KFC czy Staburcks. Do zestawu zagranicznych sieciówek fast-foodowych dołączył jeszcze bar Tradycja. PKP obiecuje, że do końca roku zostanie podpisana jeszcze jedna umowa.

Pozostaje jeszcze sprawa powierzchni na pierwszym piętrze. Według wstępnych założeń miało tam być centrum handlowe, ale ostatecznie wycofano się z tego pomysłu. Najnowsze plany mówią o stworzeniu przestrzeni kulturalno-dydaktycznej. Pojawi się tam jeszcze znana sieć restauracji, ale na razie jest to tajemnica.

W zeszłym roku dworzec Wrocław Główny przyniósł straty w wysokości 7 milionów złotych. O tym, jak wyglądał rok 2014 dowiemy się za kilka miesięcy. Póki co oprócz wymienionych wyżej lokali funkcjonują tam takie obiekty jak Coffee Heaven, kantor Interchange, trzy saloniki prasowe Ruch, bar Tradycja, bar Bocadillo, piekarnio-cukiernia Back Factory, informacja turystyczna oraz toalety.

(seb)

Powiązane artykuły