Nowy etap rozwoju SGI. Deweloper skupi się na Warszawie

Spółka deweloperska SGI wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Firma ma już za sobą okres dywestycji i sprzedaży działek na rynkach regionalnych. Obecnie pracuje nad rozbudową banku ziemi w stolicy i to właśnie na rynku warszawskim zamierza się skupić i realizować swoje nowe inwestycje. Deweloper w ostatnim półroczu pozyskał działki za łączną kwotę 180 mln zł.

 

SGI rozpoczęło ekspansję na warszawski rynek nieruchomości już kilka lat temu, jednak Warszawa nigdy nie była priorytetem dla firmy ze szczecińskimi korzeniami. Od początku swojej działalności zrealizowała już 48 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.700 mieszkań, 41.000 m2 powierzchni biurowej i 24.000 m2 powierzchni handlowej. W stolicy deweloper ma na koncie już 10 inwestycjiobejmujących zarówno mieszkania, domy, jak i biurowce. Dziś wszystkie plany firmy skupione są na rozbudowie banku ziemi pod inwestycje premium w różnych punktach Warszawy. To właśnie tutaj SGI aktywnie poszukuje nowych terenów, co pozwoli na rozbudowanie swojej oferty. W kolejnych latach spółka planuje sprzedawać ok. 400-500 mieszkań rocznie.

Prowadzenie kilku procesów negocjacyjnych jednocześnie pozwoliło firmie nabyć kilka nowych działek w przeciągu ostatniego pół roku. Są to tereny zlokalizowane na Dolnym Mokotowie pod ok. 8 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkania (PUM), w Wilanowie – gdzie zaplanowana jest realizacja 30 domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie, we Włochach na ok. 25 tys. mkw. PUM, na Bemowie pod ok. 14 tys. mkw. PUM, a także na Starej Ochocie, gdzie obecnie znajduje się biurowiec. Spółka w zeszłym roku pozyskała także dwie nowe działki na Siekierkach, w rejonie ul. Bluszczańskiej, gdzie z powodzeniem już od kilku lat realizuje swoje projekty. Powstanie tu ok. 500 mieszkań, a wprowadzenie do oferty sprzedaży pierwszego etapu inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

–  Ostatnie miesiące to dla nas bardzo intensywny czas. Tylko w tym roku udało nam się sfinalizować zakup aż pięciu działek w Warszawie, łącznie pod ok. 65 tys. mkw. PUM, w znakomitych lokalizacjach. Łączna wartość tych transakcji wyniosła 180 mln zł. Nie szukamy działek z dala od centrum. Kierujemy nasze siły na dopracowane, wysokomarżowe projekty obejmujące mieszkania i domy, a także inwestujemy w segment premium, bo właśnie deweloperem premium jesteśmy – mówi Robert Stachowiak, prezes spółki SGI. – Nie zatrzymujemy się, cały czas prowadzimy negocjacje w sprawie zakupów kolejnych działek. Mamy w swoim planie rozbudowę oferty, a w perspektywie – dynamiczny rozwój biznesu – dodaje Robert Stachowiak.

 

 

Obecnie SGI w swojej ofercie sprzedaży w Warszawie ma ostatnie mieszkania w inwestycji Nova Bluszczańska oraz kilka domów o wysokim standardzie w projekcie Ustronie Mokotów.

SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 48 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.700 mieszkań, 41.000 m2 powierzchni biurowej i 24.000 m2 powierzchni handlowej. SGI skupia się obecnie na realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie oraz inwestycjach na rynku kapitałowym.

 

 

 

Oprac. (JuNie)

Powiązane artykuły