Odpoczynek w Rzeczce

Gmina Walim, położona w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. To dzięki wspaniałemu klimatowi zawdzięczamy przepiękną zimową aurę.

W Krainie sowiogórskich tajemnic nikt nie będzie się nudził. Delikatne opady śniegu, kilkustopniowy mróz oraz pracujące armatki śniegowe, przyczyniły się do stworzenia wprost idealnych warunków do uprawiania różnorodnych sportów zimowych na terenie Gminy wal.

W miejscowości Rzeczka działają oświetlone wyciągi narciarskie z naturalnie i sztucznie naśnieżanymi stokami, na których wprawni narciarze mogą do woli szusować na stokach. Dla osób pragnących nauczyć się obcowania z nartami czy też deską snowboardową, przygotowano indywidualne szkolenia. Każdy amator śnieżnych atrakcji znajdzie tu coś interesującego dla siebie – od profesjonalnego narciarstwa po wesołą i beztroską zabawę na śniegu. Świeże górskie powietrze z pewnością pozwoli wypocząć, przynosząc odrobinę wytchnienia.

A osoby zmęczone śniegowym szaleństwem mogą odpocząć w wspaniałych obiektach turystycznych. Średniowieczny Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, zachwyci swoją architekturą, Sztolnie Walimskie pozwolą na chwilę zadumy w podziemiach wydrążonych w skale. Malownicze Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody, zachwycą wszystkich miłośników naturalnych krajobrazów.

Pomimo panujących zimowych warunków, nie ma problemu z dojazdem do wyciągów czy innych atrakcji, drogi są na bieżąco odśnieżane, a na terenie Gminy znajduje się wiele miejsc parkingowych.

AnPl

Powiązane artykuły

Fot. użyczone | Gmina Walim, położona w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą.